more_horiz
Wiadomości

Memoriał K. Skolimowskiej: światowe gwiazdy przyjadą do Polski. Dafne Schippers na liście startowej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 14:51
W piątek organizatorzy XI Memoriału Kamili Skolimowskiej ogłosili nazwiska zagranicznych gwiazd, którzy wystartują 6 września w Chorzowie. Na liście startowej nie brakuje medalistów największych imprez. Największą gwiazdą będzie holenderska lekkoatletka Dafne Schippers, dwukrotna mistrzyni świata w biegu na 200 metrów. 
Dafne Schippers
Dafne Schippers Foto: PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
  • Już wiadomo, że w memoriale udział weźmie pięcioro byłych lub obecnych mistrzów świata
  • Oprócz Dafne Schippers będą to Paweł Fajdek, Andrius Gudzius, Daniel Stahl i Johannes Vetter 
  • Wstęp na mityng będzie bezpłatny 
PAP Lisek 1200.jpg
Piotr Lisek z najlepszym wynikiem w sezonie podczas mityngu Orlen TVP Sport Cup

Holenderska sprinterka pobiegnie na 100 metrów, gdzie zmierzy się m.in. z Ewą Swobodą. Największym sukcesem Schippers jest zdobycie dwóch tytułów mistrzyni świata w biegu na 200 m. W 2015 roku, w wieku 23 lat, okazała się najlepsza w Pekinie, a dwa lata później obroniła tytuł w Londynie. W trakcie mistrzostw w Dosze w 2019 roku doznała kontuzji i musiała wycofać się z zawodów. 

Gwiazdorska obsada 

Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro (2016 r.) będzie jedną z kilku wielkich zagranicznych gwiazd, jakie wystartują w Chorzowie. Na liście startowej znaleźli się także dwaj ostatni mistrzowie świata w rzucie dyskiem: czempion z 2019 roku Szwed Daniel Stahl oraz zwycięzca z 2017 roku Litwin Andrius Gudzius. Na Stadionie Śląskim kibice zobaczą też mistrza świata w rzucie oszczepem sprzed trzech lat Niemca Johannesa Vettera. 

Nie zabraknie też polskich gwiazd, z których największą będzie czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek. Poza nim i Swobodą, swój udział w chorzowskim mityngu potwierdzili też m.in. tyczkarz Piotr Lisek, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki oraz czołowi polscy biegacze, tacy jak Justyna Święty-Ersetic czy Marcin Lewandowski. 

Memoriał w elitarnym gronie 

Ze względu na przełożenie o rok igrzysk olimpijskich oraz odwołanie mistrzostw Europy lekkoatleci nie mają w tym sezonie imprezy docelowej. Okazji do startów muszą więc szukać w mityngach. Memoriał Kamili Skolimowskiej znalazł się w prestiżowym cyklu World Athletics Continental Tour Gold - bardziej prestiżowe są tylko mityngi Diamentowej Ligi. 

Mityng odbędzie się 6 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Organizatorzy z Fundacji Kamili Skolimowskiej zapewnili, że wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.

pm 

Zobacz więcej na temat: SPORT Lekkoatletyka

Zobacz także

Zobacz także