NBA: Dallas Mavericks wyrównali stan rywalizacji z Los Angeles Clippers

2020-08-20, 09:35

Luka Doncić (L) i Kawhi Leonard (P) podczas meczu NBA . Foto: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Koszykarze Dallas Mavericks pokonali Los Angeles Clippers 127:114 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w pierwszej rundzie play off ligi NBA jest remis 1-1. W teksańskiej drużynie tradycyjnie najlepszy był Luka Doncic. Słoweniec zdobył 28 punktów.

• Drugie zwycięstwo w swojej serii odnieśli Boston Celtics, którzy wygrali z Philadelphia 76ers 128:101. Po dwóch spotkaniach "Celtowie" prowadzą 2-0
  • Toronto Raptors pokonali Brooklyn Nets 104:99 w drugim spotkaniu 1. rundy fazy play off

Mavericks świetnie zaczęli spotkanie. Po kilku minutach wygrywali 15:2 i już do końca nie oddali prowadzenia, choć rywale kilkukrotnie zmniejszali stratę do kilku punktów.

Doncić zapisał na koncie też osiem zbiórek i siedem asyst, ale kluczowa była bardzo dobra gra praktycznie wszystkich jego kolegów. Słoweniec z powodu problemów z faulami w drugiej połowie na parkiecie przebywał tylko dziewięć minut.

Łotysz Kristaps Porzingis dołożył 23 pkt, a rezerwowi łącznie zdobyli 47 punktów, czyli o 10 więcej od graczy z ławki Clippers. Mavericks z gry trafiali z 50-procentową skutecznością.

- Właśnie tak zamierzamy zwyciężać. Głębia składu będzie tego ważnym elementem - podkreślił trener "Mavs" Rick Carlisle.

- Rezerwowi rywali zagrali lepiej nawet od naszych podstawowych graczy - przyznał szkoleniowiec Clippers Doc Rivers.

W jego ekipie najlepszy był Kawhi Leonard - 35 pkt i 10 zbiórek. Słabszy dzień miała druga gwiazda z Los Angeles - Paul George. 30-latek trafił tylko cztery z 17 rzutów z gry.

Remis 1-1 jest także w parze Denver Nuggets - Utah Jazz. Minionej nocy ekipa z Salt Lake City wygrała 124:105, a do wygranej poprowadził ją Donovan Mitchell zdobywając 30 pkt.

W połowie drogi do półfinału Konferencji Wschodniej są za to broniący tytułu koszykarze Toronto Raptors oraz Boston Celtics.

Kanadyjski zespół tym razem wygrał z Brooklyn Nets 104:99. "Celtowie" natomiast rozbili Philadelphia 76ers 128:101, a największy udział miał w tym Jayson Tatum, który uzyskał 33 pkt.

Od restartu rozgrywek wszystkie spotkania odbywają się w zamkniętym ośrodku Disney World pod Orlando. W środę NBA poinformowała, że żaden z testów na obecność koronawirusa przeprowadzony od 12 sierpnia nie dał wyniku pozytywnego.

Mistrz sezonu 2019/20 ma być znany najpóźniej 13 października, na ten dzień zaplanowano ewentualny siódmy mecz wielkiego finału.