Premier League: Tottenham pokpił sprawę. Niesamowita pogoń West Hamu

2020-10-18, 20:21

Piłkarze Tottenhamu po remisie z West Ham United. Foto: PAP/EPA/Clive Rose / POOL

Tottenham wygrywał z West Ham United już 3:0, jednak nie zdołał sięgnąć po komplet punktów. W drugiej połowie derbów Londynu "Młoty", z Łukaszem Fabiańskim w składzie, pokazały charakter i zdołały wyrwać rywalom punkt.

Niedzielny mecz miał szalony przebieg, choć zanosiło się na jednostronne widowisko. Po 16. minutach tego spotkania Tottenham prowadził 3:0 i wydawało się, że przeciwnicy są już na kolanach i będą tylko przyjmować kolejne ciosy. Dwa gole zdobył Harry Kane, jednego dorzucił Son - duet potwierdził, że doskonale rozumie się na boisku, co zaowocowało rozmontowaniem defensywy West Hamu.

Do końca pierwszej połowy gospodarze mogli prowadzić wyżej, ale zawodziła skuteczność bądź interweniował Fabiański, który przy golach nie miał wiele do powiedzenia. Na drugą połowę goście wyszli z diametralnie innym nastawieniem, widać było wyraźnie, że nie chcieli się poddawać. Stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, jednak brakowało im precyzji.

Pierwszego gola zdobyli dopiero w 82. minucie za sprawą Balbueny, który wykorzystał bierność obrońców przy rzucie wolnym i strzałem głową pokonał Llorisa. Chwilę później "Młoty" strzeliły kontaktowego gola, a francuskiego golkipera pokonał niefortunnie interweniujący Davinson Sanchez.

Tottenham, który w drugiej części gry stanął i rzadko kiedy zagrażał bramce Fabiańskiego, mógł czuć, że ostatnie minuty tego spotkania będą wyjątkowo nerwowe. Na murawie był już Gareth Bale, który po siedmiu latach znów założył koszulkę "Spurs". I to Walijczyk, który pojawił się na boisku przy wyniku 3:0, mógł zadecydować o tym, jak skończy się ten mecz. Niestety dla kibiców z północnego Londynu, zmarnował idealną sytuację, która dałaby prowadzenie 4:2.

Kiedy wydawało się, że najgorsze minęło, a od kompletu punktów piłkarzy Mourinho dzieliło już tylko kilkadziesiąt sekund, fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Lanzini.

Sensacja stała się faktem, wygrany mecz zamienił się w remis. A Tottenham po raz kolejny potwierdził, że wiele meczów przegrywa nie tyle na boisku i pod względem piłkarskich umiejętności, co w sferze mentalnej, która cały czas pozostawia wiele do życzenia.

W innych zakończonych do tej pory spotkaniach: Sheffield United zremisowało z Fulham 1:1 (0:0), a Crystal Palace zremisowało z Brighton and Hove Albion 1:1 (1:0). W ostatnim niedzielnym meczu Leicester City przegrało 0:1 z Aston Villą, która wskoczyła na drugą pozycję w tabeli.