MŚ piłkarzy ręcznych: Dania pierwszym półfinalistą. Świetny mecz obrońców tytułu z gospodarzami

2021-01-27, 20:35

Szczypiorniści Danii awansowali do półfinału mistrzostw świata . Foto: PAP/EPA/Mohamed Abd El Ghany / POOL

Broniąca tytułu Dania pokonała w Kairze gospodarza turnieju - Egipt 39:38 po karnych (16:13, 28:28, 34:34, 35:35 - 4-3) i jako pierwsza wywalczyła awans do półfinału mistrzostw świata. Polska, która odpadła w drugiej rundzie, została sklasyfikowana na 13. miejscu.

• Mecz obfitował w niezwykłe zwroty akcji
  • Na środę zaplanowano wszystkie mecze ćwierćfinałowe

MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy znów będą porywać kibiców? "Odzyskali szacunek"

Spotkanie miało niecodzienny przebieg i niezwykłą dramaturgię. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Duńczycy wyrównali na 28:28, ale Egipcjanie popełnili błąd zmian i 20 sekund przed końcową syreną dostali dwuminutową karę, a w dodatku musieli piłkę oddać rywalom.

Na koniec pierwszej dogrywki role się odwróciły. Przy prowadzeniu obrońców tytułu 34:33 sędziowie odgwizdali im grę pasywną, a jeden z najdroższych i najlepszych piłkarzy ręcznych globu Mikkel Hansen podał do kolegi już po gwizdku. Znów zarządzono VAR. Hansen nie tylko dostał czerwoną kartkę, ale w dodatku gospodarzom przyznano rzut karny.

Sytuacja powtórzyła się na koniec drugiej dogrywki, ale w drugą stronę. Ponownie zadziałał przepis "30 sekund". Tym razem Egipcjanin Ibrahim Elmasry dostał czerwoną kartkę, a Duńczycy wyrównali z karnego na 35:35.

O godz. 20.30 rozpoczęły się pozostałe mecze 1/4 finału: Szwecja - Katar, Hiszpania - Norwegia i Francja - Węgry.