X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Robert Kubica ze "Złotą Kierownicą". Polak osobowością roku

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 18:55
W czwartek w Pradze wręczono "Złote Kierownice" - nagrody przyznawane największym osobowościom sportów motorowych. Gościem specjalnym gali współorganizowanej przez PKN ORLEN był Robert Kubica, który został uhonorowany jedną ze statuetek.
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: Printscreen z Twitter

Głównym partnerem konkursu i współorganizatorem gali "Złotej Kierownicy” była Grupa ORLEN. Organizatorzy plebiscytu podkreślali, że Robert Kubica tworzy historię polskiego motorsportu.

Media Sauber Kubica 1200F.jpg
Formuła 1: prezentacja bolidu Alfa Romeo Racing Orlen w Warszawie. Znamy datę

Robert Kubica powiedział Polskiemu Radiu, że nie uznaje nagrody za podsumowanie swojej kariery, bo w przyszłości jeszcze wiele może się wydarzyć. - Nauczyłem się w motorsporcie, żeby nie wybiegać za daleko w przyszłość. Dziś moja rola w zespole Alfa Romeo Racing Orlen jest jasna i staram się wykonywać ją jak najlepiej potrafię. Oczywiście moje DNA i bycie kierowcą wyścigowym kłóci się tą pozycją. Chcę się ścigać, dlatego bardzo się starałem, żeby móc to robić w innych kategoriach - powiedział Kubica.

W ostatnich dniach ogłoszono, że w sezonie 2021 Robert Kubica będzie startował w wyścigach długodystansowych w barwach belgijskiego zespołu WRT w serii European Le Mans Series. Polski kierowca traktuje to jako nowe wyzwanie.

- Nie należy myśleć, że kategorie poza Formułą 1 są łatwiejsze. To inne typy wyścigów, szczególnie wyścigi długodystansowe, w których mam małe doświadczenie. To spore wyzwanie, sporo nauki i sporo nowych rzeczy - podkreślił polski kierowca.

Robert Kubica nadal będzie też pełnił rolę kierowcy testowego zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1. - Są elementy, nad którymi zespół mocno pracował i mamy nadzieję, że się poprawiliśmy. Ale trzeba też pamiętać, że nasza strata do innych zespołów była spora i nie będzie łatwo osiągnąć coś więcej. Mam jednak nadzieję, że częściej będziemy bliżej punktowanych miejsc, a nawet w pierwszej dziesiątce, co jest realistycznym celem - powiedział Polskiemu Radiu Robert Kubica.

Tegoroczny sezon Formuły jeden rozpocznie się w ostatni weekend marca wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu.

Posłuchaj
00:51 Wojciech Stobba Robert Kubica.mp3 Uroczystość w Pradze obserwował korespondent Polskiego Radia Wojciech Stobba (IAR) 

W rozmowie z Polskim Radiem Robert Kubica podkreślił znaczenie swojej współpracy z PKN Orlen, który w sezonie 2021 będzie nadal sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen- partnerem Roberta Kubicy.

- Partnerstwo z PKN Orlen jest czymś pozytywnym i nie myślę tylko o sobie, ale ogólnie o polskim motorsporcie. Prezes Daniel Obajtek sporo inwestuje w inne sporty, daje pewną stabilizację i nadzieję na przyszłość, że młodzi ludzie będą mieli wsparcie i szansę na rozwój - zaznaczył Kubica.

Podczas gali "Złotej Kierownicy” oprócz Roberta Kubicy nagrodzono najlepszych czeskich kierowców ostatniego sezonu, którzy zwyciężyli w internetowym głosowaniu.

Poza Robertem Kubicą, wyróżnienie otrzymał również - pośmiertnie - Bretislav Enge, mistrz Europy w wyścigach górskich z 1994 roku.

PKN ORLEN jest sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing ORLEN w sezonie 2021 oraz Roberta Kubicy, który w tym teamie startuje jako kierowca testowy, m.in. w Formule 1.

Czytaj także:

Czytaj także

Robert Kubica "otwiera nowy rozdział". Wyjaśniła się przyszłość polskiego kierowcy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 18:31
W sezonie 2021 Robert Kubica będzie startował w barwach belgijskiego teamu WRT w serii European Le Mans Series. - To nowy rozdział w mojej karierze – potwierdził 36-letni kierowca.
rozwiń zwiń