Oberstdorf 2021: Jarl Magnus Riiber obronił tytuł w kombinacji norweskiej

2021-02-26, 17:13

Jarl Magnus Riiber. Foto: PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, obrońca tytułu Norweg Jarl Magnus Riiber zdobył w niemieckim Oberstdorfie tytuł mistrza świata na normalnej skoczni i biegu na 10 km. Szczepan Kupczak zajął 29. miejsce, a Andrzej Szczechowicz 38.

Relacje z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym na antenie Polskiego Radia. Rywalizację w Oberstdorfie na miejscu obserwują Marek Solecki i Andrzej Grabowski.

Drugi był Fin Illka Herola ze stratą 0,4 s, a trzeci Norweg Jens Luuras Oftebro - strata 0,9 s.

Prowadzący po skoku Japończyk Ryota Yamamoto został sklasyfikowany na 11. pozycji ze stratą 1.21,1.

Kupczak stracił do zwycięzcy 2.58,6, a Szczechowicz - 4.26,0.

Kupczak w biegu spadł o cztery miejsca w stosunku do konkursu skoków na normalnej skoczni. Jak przyznaje, bieg przy tak wysokich temperaturach łatwy nie (IAR) 0:31
+

Piątkowe zawody były pierwszą z pięciu konkurencji w tej dyscyplinie na mistrzostwach świata. W sobotę kombinatorzy norwescy powalczą o medale na skoczni normalnej i w biegu na 5 km, w niedzielę - w rywalizacji drużynowej na skoczni normalnej i sztafecie 4x5 km. Później planowane są jeszcze zmagania na dużej skoczni.