Moder zadebiutował w Premier League w wyjściowym składzie i zebrał pochwały. "Kuba to bestia"

2021-03-21, 12:12

W sobotni wieczór Jakub Moder zadebiutował od pierwszej minuty w barwach Brighton & Hove Albion. I był to zwycięski debiut, jego drużyna pokonała 3:0 Newcastle United.

Reprezentant Polski pod koniec lutego zagrał przez sześć minut z West Bromwich Albion (0:1) i oficjalnie zadebiutował w Premier League. W kolejnych spotkaniach był żelaznym rezerwowym. Przed tygodniem ponownie pojawił się na murawie, tym razem na cztery minuty, w zwycięskim meczu z FC Southampton (2:1).

Bundesliga: "To było coś prawie surrealistycznego" - a Robert Lewandowski robi swoje i studzi emocje

Moder w końcu doczekał się prawdziwej szansy - po raz pierwszy pojawił się w składzie wyjściowym Brighton & Hove Albion na spotkanie 29. kolejki rozgrywek z Newcastle United na Amex Stadium.

Były zawodnik Lecha Poznań nie miał najmniejszych kompleksów. Był ustawiony w linii pomocy bliżej lewej strony boiska. Grał pewnie, oddał nawet dwa strzały na bramkę. Na boisku przebywał do 89. minuty, a jego zespół wygrał pewnie, bo aż 3:0. Gole dla WBA strzelili Leandro Trossard, Danny Welbeck i Neal Maupay.

"Jakub wygląda jakby grał nie pierwszy, a czterdziesty pierwszy mecz w podstawowym składzie Brighton w Premier League. Zresztą w kadrze było identycznie. Chłopak po prostu pasuje do dużej piłki" – zachwycał się Andrzej Twarowski, komentator Canal+ Sport.

Moder zebrał wysokie noty od angielskich mediów. Od Sky Sports otrzymał ocenę "8".

Postawę Polaka docenili także kibice Brighton pisząc w komentarzach w mediach społecznościowych.  "Co za zawodnik", "dowód skuteczności naszego skautingu", "Kuba to bestia".

Brighton & Hove Albion walczy o utrzymanie w Premier League i po dwóćh zwycięstwach (z Newcastle i wcześniej z Southampton) ekipa Modera oddaliła się od strefy spadkowej ma sześć punktów przewagi nad osiemnastym w tabeli Fulham.