Magomedmurad Gadżijew wystąpi w Tokio. Zapaśnik zdobył kwalifikację olimpijską

2021-05-06, 21:15

Magomedmurad Gadżijew. Foto: facebook.com/akspiotrkowtryb

Magomedmurad Gadżijew, wchodząc do piątkowego finału wagi 65 kg światowego turnieju kwalifikacyjnego zapaśników w Sofii, zdobył olimpijski paszport. Awansem w każdej z sześciu kategorii olimpijskich z turnieju w Bułgarii premiowani są tylko finaliści.

• Nie powiodło się pozostałym podopiecznym trenera kadry narodowej Jusupa Abdusałamowa: Zbigniewowi Baranowskiemu (86 kg), Radosławowi Baranowi (97 kg) oraz Robertowi Baranowi (125 kg)
  • Polscy wolniacy mają w ten sposób dwa miejsca w turnieju w stolicy Japonii. Wcześniej awans z mistrzostw świata w 2019 roku wywalczył Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin) startujący w kategorii 74 kg
  • Finałowym przeciwnikiem Gadżijewa (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski) w piątkowym finale będzie Grek Georgios Pikilidis.

Gażdżijew rozpoczął zawody od wygranej w kwalifikacjach, pokonując przez przewagę techniczną 11:0 Gabriela Janatscha (Austria). W 1/8 finału zwyciężył Niurguna Skriabina (Białoruś) 4:2, potem Bekę Łomtadze (Gruzja) 2:1, a w półfinale Jordana Michaela Olivera (USA) 3:2.

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) w kwalifikacjach zwyciężył Noela Torresa Chacona (Meksyk) 7:2, w 1/8 finału Domenika Abou Nadera (Liban) 10:0 i w ćwierćfinale Howhannesa Mchitarjana (Armenia) 12:2, by w półfinale ulec Sohsuke Takataniemu (Japonia) 2:7.

Mówi prezes Polskiego Związku Zapaśniczego - wicemistrz olimpijski z Moskwy Andrzej Supron (IAR) 0:25
+

Radosław Baran (Grunwald Poznań) wystąpił dwukrotnie. W kwalifikacjach wygrał 3:2 z Takeshi Yamaguchim (Japonia), a w 1/8 finału przegrał z Albertem Saritovem (Rumunia) 6:9.

Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) w najcięższej kategorii 125 kg w 1/8 finału pokonał przez przewagę techniczną 10:0 Donghwana Kima (Korea Płd), a w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Siergieja Kozyriewa (Rosja) 1:7.

W piątek rozegrane zostaną finały i pojedynki o trzecie miejsca w wagach: 57, 65, 74, 86, 97 i 125 kg.