El. MŚ 2022: Messi z kolejnym golem. Argentyna oddała hołd Diego Maradonie

2021-06-04, 09:56

Argentyna zremisowała z Chile 1:1 w meczu 5. kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022 w strefie Ameryki Południowej. W Santiago del Estero, gdzie zmierzyły się reprezentacje, gospodarze oddali hołd Diego Maradonie.

Był to pierwszy mecz "Albicelestes" po śmierci idola Argentyny 25 listopada ubiegłego roku. Przed stadionem odsłonięto pomnik Diego Maradony, a podczas grania hymnów zawodnicy założyli koszulki z jego podobizną.

Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Bramkę dla gospodarzy zdobył Lionel Messi w 23. minucie z rzutu karnego. Wyrównał 13 minut później jego były kolega klubowy z Barcelony Alexis Sanchez. Messi oddał jeszcze dwa strzały z rzutu wolnego oraz groźnie uderzył z dystansu w 87. minucie. Mecz był rozgrywany przy pustych trybunach.

Messi żałował, że nie był w stanie złożyć lepszego hołdu Maradonie. "To był szczególny mecz, pierwszy bez Diego" - podkreślił kapitan "Albicelestes".

Argentyńczycy pozostali na drugim miejscu w tabeli eliminacji w strefie CONMEBOL. Tracą punkt do Brazylii, która w nocy z piątku na sobotę czasu środkowoeuropejskiego zmierzy się u siebie z Ekwadorem.

W eliminacjach w tej strefie bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują systemem każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Awans do mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze uzyskają cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażu interkontynentalnym.

Jeszcze przed rozpoczęciem 13 czerwca turnieju Copa America, przeniesionego z Kolumbii i Argentyny do Brazylii, zespoły rozegrają mecze 6. kolejki eliminacji MŚ.

Wyniki 5. kolejki:
Boliwia - Wenezuela 3:1 (1:1)
Bramki: dla Boliwii - Marcelo Moreno (5, 83), Diego Bejarano (60);
dla Wenezueli - Jhon Chancellor (26)

Urugwaj - Paragwaj 0:0

Argentyna - Chile 1:1 (1:1)
Bramki: dla Argentyny - Lionel Messi (23-karny); dla Chile - Alexis Sanchez (36)

Peru - Kolumbia 0:3 (0:1)
Bramki: Yerry Mina (40), Mateus Uribe (49), Luis Diaz (55)
Czerwone kartki: Miguel Trauco (Peru, 45), Daniel Munoz (Kolumbia, 59)