more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: sensacyjny wynik w biegu na 100 metrów tuż przed igrzyskami. Alex Wilson pobił rekord Europy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 08:10
Reprezentant Szwajcarii Alex Wilson pobił rekord Europy w biegu na 100 m, uzyskując podczas mityngu w amerykańskiej miejscowości Marietta wynik 9,84 s. Wynik zawodnika wzbudził jednak bardzo duże kontrowersje.
Alex Wilson
Alex WilsonFoto: Printscreen z Twitter

Dotychczasowy rekord wynosił 9,86 i należał od 2004 roku do Portugalczyka Francisa Obikwelu. W 2015 i 2016 roku dwukrotnie wyrównał to osiągnięcie Francuz Jimmy Vicaut.

Błyskawicznie pojawiły się jednak głosy, które wskazują, że okoliczności pobicia tego rekordu są dość kuriozalne i należy im się dokładniej przyjrzeć, zanim wynik ten przejdzie oficjalnie do historii. Na zawodach nie było systemu, który mierzy czas reakcji zawodników przy starcie, zagadkowe jest też to, jak wolno pobiegli rywale - żaden z nich nie zszedł poniżej 11 sekund.

Kolejną kwestią są wyniki, które Wilson osiągał w ostatnim czasie - w tym roku najlepszym czasem, którym może się pochwalić, było 10,38 sekundy, mowa więc o ogromnym skoku w formy w ciągu zaledwie kilku tygodni. Nikt nie dysponuje też dobrym jakościowo materiałem wideo, który uwieczniłby wyczyn Szwajcara.

30-letni Wilson urodził się na Jamajce, od 11 lat posiada obywatelstwo szwajcarskie. W 2018 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w Berlinie na dystansie 200 m.

W tym sezonie szybciej od Wilsona biegał tylko Amerykanin Trayvon Bromell (9,77), natomiast Akani Simbine z RPA uzyskał ten sam rezultat co Szwajcar.


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem