X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MKOl wyłonił gospodarza igrzysk w 2032 roku. Australijczycy mogą świętować

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 11:12
Brisbane zorganizuje w 2032 roku letnie igrzyska - poinformował w środę Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 
Mieszkańcy Brisbane cieszą się z decyzji MKOl
Mieszkańcy Brisbane cieszą się z decyzji MKOl Foto: PAP/EPA/JASON O'BRIEN
  • Australia po raz trzeci będzie gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich
  • Brisbane było jedynym kandydatem do goszczenia imprezy
Tokio 2020 przygotowania trening 1200.jpg
Tokio 2020: igrzyska mogą zostać odwołane? "Zastanowimy się, co zrobić"

Australia zawody tej rangi będzie gościła po raz trzeci. W 1956 roku odbyły się w Melbourne, a w 2000 w Sydney.

- To historyczny dzień nie tylko dla Brisbane i stanu Queensland, ale dla całego kraju - powiedział premier Australii Scott Morrison.

Po raz trzeci w Australii 

Australia jest drugim po Stanach Zjednoczonych państwem, które zorganizuje letnie igrzyska w trzech różnych miastach. - Igrzyska trafiły do najbardziej pracowitych, wdzięcznych i entuzjastycznie nastawionych ludzi. Obiecuję wszystkim sportowcom - zapewnimy wam niezapomniane doświadczenie - dodał szef Australijskiego Komitetu Olimpijskiego John Coates, który jest także wiceprzewodniczącym MKOl.

Po zmianach w zasadach wybierania gospodarza igrzysk Brisbane było jedynym kandydatem. Jego ostateczny wybór już w czerwcu rekomendował Komitet Wykonawczy MKOl, bazując na sprawozdaniu przygotowanym przez specjalną komisję.

Pogoda pomogła? 

Wysoko oceniono istniejącą już infrastrukturę, rządowe wsparcie, zaangażowanie sektora prywatnego, doświadczenie w organizacji dużych imprez (w 2018 Queensland gościło Igrzyska Wspólnoty Narodów), a także... pogodę.

Czytaj także:

W 2019 roku MKOl zrewidował proces wyboru, by ułatwić zadanie potencjalnym miastom-gospodarzom oraz obniżyć koszty. Miasta nie prowadziły typowej kampanii promocyjnej, a MKOl miał dokonać wyboru po bezpośrednich rozmowach.

Brisbane było jednym z miast, które publicznie wyrażały zainteresowanie organizacją igrzysk, obok m.in. Budapesztu, Dohy czy niemieckiego regionu Zagłębia Ruhry. Już w lutym Australijczycy stali się tzw. preferowanym kandydatem.

Próbowali po raz drugi 

Brisbane starało się o organizację igrzysk w 1992 roku. Wówczas jednak MKOl wybrał Barcelonę.

W tym roku letnie igrzyskach olimpijskie odbędą się w Tokio, w 2024 roku ma je gościć Paryż, a cztery lata później Los Angeles

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

/empe 

Czytaj także

Tokio 2020: światowi przywódcy potwierdzają udział w otwarciu igrzysk. Ceremonia wciąż owiana tajemnicą

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 20:54
Jak będzie wyglądać piątkowa ceremonia otwarcia igrzysk w Tokio - owiane jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że ze względu na pandemię Covid-19 ograniczony będzie udział ludzi, a większą rolę odegra technologia. Na trybunach mają zasiąść goście, w tym m.in. prezydent RP Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: softballistki już walczą o medale. Dla dyscypliny nie ma olimpijskiej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 08:00
Choć znicz olimpijski w Tokio zapłonie w piątek i na ten dzień datowane jest rozpoczęcie letnich igrzysk, to sportowa rywalizacja rozpoczęła się już w środę. W softballu od zwycięstwa obronę tytułu rozpoczęły Japonki, które pokonały Australijki 8:1.
rozwiń zwiń