La Liga: FC Barcelona gubi punkty. Memphis Depay uratował remis

2021-08-22, 07:58

Zdjęcie z meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona. Przy piłce Memphis Depay . Foto: PAP/EPA/Luis Tejido

Piłkarze Barcelony zremisowali na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1 w sobotnim meczu 2. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Duma Katalonii" została liderem tabeli, ale dopiero w niedzielę zagrają jej najgroźniejsi rywale - broniące tytułu Atletico Madryt i Real Madryt.

Athletic objął prowadzenie w 50. minucie za sprawą trafienia Inigo Martineza. Barcelona wyrównała kwadrans później, a na listę strzelców wpisał się Memphis Depay.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym przez sędziego czasie gry czerwoną kartką ukarany został stoper Eric Garcia. Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko opuścił Gerard Pique.

W niedzielę Atletico podejmie Elche, a Real na wyjeździe zagra z Levante. Obie stołeczne ekipy wygrały swoje mecze w pierwszej kolejce, więc mają szansę na komplet punktów.