X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stephane Antiga zainteresowany reprezentacją siatkarek. "Drużyna ma duży potencjał"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:38
Stephane Antiga chciałby przejąć żeńską reprezentację siatkarską. Szkoleniowiec Dewelopresu Sky Rzeszów w rozmowie z TVPSPORT.pl przyznał, że jest zainteresowany zastąpieniem Jacka Nawrockiego.
Stephane Antiga
Stephane Antiga Foto: Shutterstock.com/MediaPictures.pl

W mediach trwają spekulacje kto zastąpi selekcjonerów reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek. Na giełdzie nazwisk pojawiają się kolejne gwiazdy, które uzupełniają poszerzające się grono szkoleniowców, którzy mają być zainteresowani zastąpieniem zarówno Vitala Heynena, jak i Jacka Nawrockiego, który zrezygnował z prowadzenia kadry pań.

W pierwszej grupie są m.in. Włosi Andrea Anastasi i Andrea Gardini, którzy w przeszłości wspólnie pracowali już z męską kadrą (drugi był wtedy asystentem pierwszego), ich rodak Lorenzo Bernardi oraz Serb Nikola Grbić.

Z kolei zastąpieniem Jacka Nawrockiego jest zainteresowany... Vital Heynen, a także Stephane Antigą. Francuz współpracował już z kobietami, na temat Belga opinie są jednak mieszane, bowiem nie może  się on doświadczeniem w prowadzeniu żeńskich zespołów. 

Antiga natomiast jest przykładem, że przenosiny z siatkówki męskiej do kobiecej mogą przynieść dobry efekt dość szybko. Francuz w rozmowie z TVPSPORT.pl przyznał, że jest zainteresowany przejęciem kadry.

- Jestem zainteresowany objęciem funkcji trenera żeńskiej kadry siatkarek. Praca z kobiecą reprezentacją byłaby dla mnie fajnym wyzwaniem. Drużyna ma duży potencjał. Potrafi grać dobrze, co pokazały między innymi poprzednie mistrzostwa Europy, w których doszła do półfinału. Są młode zawodniczki, które już teraz mogą rywalizować na najwyższym poziomie – przyznał w wywiadzie.

Heynen 1200.jpg
Heynen trenerem siatkarek? Glinka ma wątpliwości: jesteśmy królikiem doświadczalnym

- Nie jest łatwo się przestawić, jednak z każdym kolejnym miesiącem jest lepiej. Najtrudniejszy był pierwszy sezon. Długo przygotowywałem się do nowej pracy. Analizowałem poszczególne spotkania, rozmawiałem z wieloma trenerami, myślałem o metodach, jakie wprowadzę - dodał szkoleniowiec Developresu SkyRes Rzeszów.

Antiga zwrócił także uwagę na fundamentalne różnice pomiędzy siatkówką męską a żeńską.

- Zupełnie inaczej wygląda fizyczność. Na siłowni i boisku. Akcje są dłuższe i trzeba zwrócić na to uwagę. Musimy proponować takie treningi, aby dziewczyny były dobrze przygotowane. Jeżeli chodzi o taktykę, to również pojawia się sporo różnic. Grasz sporo wymian w kontrze, inaczej patrzysz na przeciwnika. Należy modyfikować system blok–obrona, aczkolwiek sama siatkówka musi mieć wiele wspólnego. Podstawy u kobiet i mężczyzn są podobne - stwierdził.

Trener podkreślił także rolę komunikacji w kontekście tworzenia zgranej drużyny.

- Trzeba dokładnie tłumaczyć rzeczy, które wymaga się od drużyny. Czasami należy uważać na słowa. Jednak jestem bardzo młodym trenerem i w Rzeszowie nie spotkałem się z większymi problemami. Mamy świetną grupę ludzi, mądre dziewczyny i dobre wyniki. To mocno pomaga - powiedział Francuz.

Wszystko wskazuje na to, że Antiga ma szanse na objęcie reprezentacji kobiet. 15 września z tego stanowiska zrezygnował Jacek Nawrocki. Wśród kandydatów wymieniane jest też nazwisko tureckiego szkoleniowca Ferhata Akbasa. 

Czytaj także:

JK

Czytaj także

Fabian Drzyzga nie gryzie się w język. "Po Tokio byliśmy psychicznym g...". I dziękuje żonie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 12:40
Rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga zamieścił w sieci pełen emocji wpis, w którym podsumował sezon. Siatkarz podziękował także ukochanej żonie za wsparcie, a ta w komentarzu odpowiedziała.
rozwiń zwiń