X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dramat na Elbrusie. Pięciu wspinaczy nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 08:19
Na zboczach położonej w Rosji góry Elbrus zginęło 5 alpinistów - podała agencja Ria Novosti. Z dziewiętnastoosobowej grupy udało się uratować 14 osób. Alpiniści próbowali dotrzeć na najwyższy szczyt rosyjskiego Kaukazu. Na wysokości 5400 metrów, w związku z trudnymi warunkami pogodowymi poprosili o pomoc.
Ratownicy podczas akcji na Elbrusie
Ratownicy podczas akcji na Elbrusie Foto: Forum/TASS/Russia Emergencies Ministry

Agencja Ria Novosti napisała, że ratownicy odnaleźli 14 osób i 3 ciała. Dwóch członków ekipy nie znaleziono, ale uznano ich za zmarłych.

Posłuchaj
00:32 Jastrzębski Elbrus.mp3 Więcej na temat tragedii nasz korespondent Maciej Jastrzębski. (IAR)

Jak przekazał przedstawiciel ministerstwa spraw nadzwyczajnych Rosji Michaił Nadiożdin, 11 alpinistów przetransportowano do szpitala w mieście Nalczik. Trzech uratowanych odmówiło pomocy szpitalnej.

Akcja poszukiwawcza została zakończona. Brało w niej udział 70 ratowników. Elbrus ma 5642 metry wysokości i położony jest na terenie Kabardo-Bałkarii.

Dotychczas nie podano narodowości uczestników wyprawy.

Miejscowe służby ratownictwa górskiego przypominają, że w tym rejonie często dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Jako przyczynę wskazują gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe.

/empe 

Zobacz więcej na temat: SPORT alpinizm Rosja góry

Czytaj także

Wszedł na Mount Everest po raz dwudziesty piąty. "Nie chodzi o bicie rekordów"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 07:47
Kami Rita Sherpa poprawił własny rekord wejść na najwyższy szczyt Ziemi - Mount Everest (8848 m), zdobywając go po raz dwudziesty piąty. Nepalczyk chciał to uczynić w 2020 roku na swoje 50. urodziny, ale musiał odłożyć plany z powodu pandemii.
rozwiń zwiń