Tragedia w Kenii. Utytułowana olimpijka Agnes Tirop Chebet zamordowana

2021-10-13, 14:42

Agnes Tirop Chebet miała 26 lat. Foto: print screen/Instagram

Utytułowana olimpijka i rekordzistka globu Agnes Tirop Chebet została znaleziona martwa w swoim domu w Kenii. Jak informuje "The Sun" lekkoatletka miała ranę kłutą brzucha.

Agnes Tirop Chebet brała udział w niedawno zakończonych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ciało Kenijki znaleziono w jej domu w miejscowości Iten — stolicy hrabstwa Elgeyo-Marakwet. Chebet ma na swoim koncie między innymi dwa brązowe medale mistrzostw świata na dystansie 10000 metrów - 2017 i 2019.

Podczas tegorocznych zawodów w stolicy Japonii pojawiła się w rywalizacji na 5000 metrów. Zajęła czwarte miejsce. Z kolei niedawno było o niej głośno za sprawą rekordu świata podczas ulicznego biegu na 10 kilometrów.

Według wstępnych ustaleń Agnes Tirop Chebet została dźgnięta nożem, gdyż miała rany kłute brzucha. Kenijka miała 26 lat.

Śmierć Kenijki potwierdził również szef związku lekkoatletycznego w Nairobi.