Ekstraklasa: Jagiellonia wykorzystała grę w przewadze. Wisła bezradna w Białymstoku

2021-11-20, 17:11

Piłkarze Jagiellonii Białystok cieszą się z gola w wygranym 3:1 meczu z Wisła Kraków. Foto: PAP/Artur Reszko

Czerwona kartka już w 9. minucie spotkania Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków przesądziła o losach tej rywalizacji. "Biała Gwiazda" nie była w stania przeciwstawić się grającym w przewadze rywalom i przegrała 1:3 w 15. kolejce Ekstraklasy.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla Jagiellonii Białystok, ponieważ już w 9. minucie z boiska z czerwoną kartką wyleciał Frydrych. Środkowy obrońca Wisły Kraków brzydko sfaulował Bidę, jednak karygodnie w tej akcji zachował się Maciej Sadlok, a cała sytuacja była konsekwencją jego niedokładnego podania.

Gospodarze chcieli wykorzystać swoją przewagę, od tej chwili ich dominacja była bezdyskusyjna, choć kapitalną okazję do strzelenia gola jako pierwsi mieli przyjezdni, ale nie zdołali wykorzystać bierności obrońców w polu karnym "Jagi".

"Biała Gwiazda" skupiała się przede wszystkim na defensywie i choć mogła prowadzić, to głownie próbowała uniknąć straty gola, co wpędziłoby ją w jeszcze większe kłopoty.

Ta sztuka udawała się stosunkowo długo, jednak w 41. minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie po golu Błażeja Augustyna. Wydawało się, że worek z bramkami został rozwiązany i kolejne minuty, a także druga połowa będą stać pod znakiem dalszych ataków piłkarzy Ireneusza Mamrota.

Niespodziewanie jednak Wisła błyskawicznie odpowiedziała,kiedy po rzucie wolnym Dawid Szot wykorzystał błąd bramkarza i obrońców Jagiellonii. Gol do szatni z osłabionym rywalem nie wystawił defensywie "Jagi" najlepszej opinii.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataków, które przyniosły skutek w 59. minucie. Dośrodkowanie z lewej strony bardzo ładym wolejem wykończył Prikryl.

Wisła była bezradna, ale Jagiellonia zamknęła ten mecz dopiero w 87. minucie, kiedy to ładną indywdualną akcją popisał się Michał Żyro.

Trener gości Adrián Gula przyznał, że czerwona kartka zadecydowała o przebiegu tego spotkania (IAR) 0:31
+

Błażej Augustyn z pokorą podchodzi do swojej bramki w meczu Jagiellonia - Wisła Kraków (IAR) 0:25
+

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Błażej Augustyn (41-głową), 1:1 Serafin Szota (45+1), 2:1 Tomas Prikryl (59), 3:1 Michał Żyro (87)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Kacper Tabiś, Błażej Augustyn, Fedor Cernych, Bojan Nastic, Bogdan Tiru. Wisła Kraków: Mateusz Młyński, Felicio Brown Forbes, Dawid Szot.

Czerwona kartka: Wisła Kraków: Michal Frydrych (9-faul).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 5 411.

Jagiellonia: Pavels Steinbors – Kacper Tabiś (46. Michał Żyro), Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Michał Pazdan, Bojan Nastic (85. Bartłomiej Wdowik), Taras Romanczuk, Martin Pospisil (78. Michał Nalepa), Tomas Prikryl, Fedor Cernych (85. Przemysław Mystkowski), Bartosz Bida (70. Karol Struski)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek, Aschraf El Mahdioui, Mateusz Młyński (70. Piotr Starzyński), Michal Skvarka (82. Nikola Kuveljic), Patryk Plewka (82. Dor Hugy), Dawid Szot, Yaw Yeboah (11. Serafin Szota), Jan Kliment (70. Felicio Brown Forbes).