Liga Europy: dublet Milika nie pomógł. Sześć bramek w Stambule

2021-11-25, 20:53

Błędy w obronie sprawiły, że dublet Milika w meczu z Galatasaray nie wystarczył. Foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Galatasaray pokonało Marsylię 4:2 w meczu 5. kolejki Ligi Europy. Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie i strzelił dwie bramki, jednak to nie wystarczyło, by wywieźć z Turcji choćby punkt.

Na BayArena Bayer mierzył się z Celtikiem. W 16. minucie gry "Aptekarze" otrzymali rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Floriana Wirtza wykorzystał Robert Andrich, którego strzał głową minął bezradnego Harta.

W 37. minucie jeden z graczy szkockiej drużyny faulowany był w polu karnym. Po analizie VAR arbiter wskazał na "wapno". Efektowną bramkę dla Celticu zdobył były zawodnik Legii Warszawa, Josip Juranovic.

Na początku drugiej połowy szkocki zespół niespodziewanie objął prowadzenie dzięki trafieniu Joty. Reszta spotkania należała już jednak do Bayeru - Harta pokonywali kolejno Andrich (82. min) i Diaby (87.).

W drugim meczu grupy G Betis grał z Ferencvaros. Gospodarze pewnie zwyciężyli po bramkach Cristiana Tello (5. min.) i Sergio Canalesa (52.).

Crvena Zvezda podejmowała w Belgradzie drużynę Ludogorets. Serbska drużyna pewnie zwyciężyła 1:0 po bramce Ivanicia z 57. minuty gry.

Dynamo Zagrzeb mierzyło się z zespołem Genku. W 35. minucie Luka Menalo wykorzystał długie dogranie i pewnie pokonał golkipera gości. Belgowie odpowiedzieli trafieniem Ike Ugbo w doliczonym czasie pierwszej części spotkania.

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem wśród meczów o godz. 18.45 było starcie Galatasaray z Marsylią. Gospodarze od początku naciskali francuską drużynę, a zespół Arkadiusza Milika popełnił kilka błędów w defensywie. W 12. minucie Turcy wyszli na prowadzenie, kiedy podanie Feghouliego wykorzystał Alexandre Cicaldau, pewnym strzałem pokonując Pau Lopeza.

W 30. minucie gry rumuński zawodnik próbował dograć piłkę do jednego z kolegów, jednak podanie zostało odbitę przez Caletę-Cara i zaskoczyło bezradnego golkipera. Piłkarze Galatasaray schodzili więc do szatni z dwubramkową przewagą.

W 64. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Feghouli, który wykorzystał dogranie kolegi z drużyny i wpakował piłkę do pustej bramki. Nadzieję Marsylii przywrócił Arkadiusz Milik. Strzał polskiego zawodnika z rzutu karnego został co prawda obroniony przez Muslerę, Urugwajczyk nie był jednak w stanie obronić dobitki.

Chwilę później było już 4:1, bowiem Pau Lopeza pewnym uderzeniem pokonał Ryan Babel. W 85. minucie de la Fuente dośrodkował w pole karne, a najlepiej ustawionym piłkarzem w tej sytuacji był Milik, który strzałem głową ponownie pokonał Muslerę. Dublet Polaka nie zapewnił jednak Marsylii choćby punktu.

Lokomotiw walczył w Moskwie z Lazio o pierwszy komplet punktów w tegorocznych rozgrywkach. Sztuka ta się jednak nie udała, bowiem rzymski zespół pewnie zwyciężył 3:0. Do siatki z rzutu karnego dwukrotnie trafiał Ciro Immobile, a wynik w końcówce spotkania ustalił Pedro.

Midtjylland mierzył się u siebie z Bragą. Gospodarze otworzyli wynik już w drugiej minucie gry, kiedy do siatki trafił Erik Sviatchenko. Goście doprowadzili do wyrównania jeszcze w pierwszej części gry za sprawą Ricardo Horty.

Druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy idealnie, bowiem gola strzelił Gustav Isaksen i Midthylland ponownie prowadziło. Braga zdołała wyrównać w 85. minucie za sprawą Galeno, jednak gospodarze odpowiedzieli trafieniem Evandera w końcówce spotkania, które ustaliło wynik spotkania.

West Ham pewnie pokonał na wyjeździe drużynę Rapidu Wiedeń. "Młoty" do 40. minuty nie mogły znaleźć drogi do austriackiej bramki, jednak wynik udało się otworzyć po tym, jak dogranie Vlasicia pewnie wykończył Yarmolenko. W doliczonym czasie pierwszej połowy ukraiński napastnik był faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na gola pewnie zamienił doświadczony Mark Noble. W drugiej połowie londyński zespół zdołał utrzymać przewagę do ostatniego gwizdka.