Bundesliga: Bayern rozbił Wolfsburg na koniec roku. Lewandowski pobił rekord Muellera i wyrównał osiągnięcie Ronaldo

2021-12-17, 22:22

Piłkarze Bayernu Monachium zakończyli rok zwycięstwem z VfL Wolfsburg w Bundeslidze. Zespół Roberta Lewandowskiego został mistrzem jesieni. Foto: PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

W ostatnim meczu 2021 roku Bayern Monachium pewnie pokonał u siebie VfL Wolfsburg (4:0) w spotkaniu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dzięki bramce Robert Lewandowski pobił 49-letni rekord Gerda Muellera w ilości goli w jednym roku kalendarzowym. Bawarczycy zakończyli rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli.

• Bayern Monachium jest liderem Bundesligi. Obrońcy tytułu zapewnili już sobie mistrzostwo jesieni
  • Dla Thomasa Muellera był to 400. występ ligowy
  • Bawarczycy walczą o dziesiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Bayern jest niepokonany w Bundeslidze od sezonu 2012/2013

Po wysokiej wygranej z VfB Stuttgart (5:0) piłkarze Bayernu Monachium w dobrych nastrojach chcieli rozpocząć okres świąteczny i zakończyć rywalizację w tym roku.

Już w 7. minucie spotkania Thomas Mueller otworzył wynik, strzelając gola w swoim 400. występie na boiskach niemieckiej Bundesligi. Zaledwie kilka sekund po wznowieniu gry zespół z Wolfsburga mógł odpowiedzieć, ale świetnie między słupkami gospodarzy spisał się Manuel Neuer.

Pierwsza połowa na pustej Allianz Arenie nie należała do najciekawszych. Bayern popełniał dużo prostych błędów i raził nieskutecznością. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i lider Bundesligi prowadził z VfL Wolfsburg 1:0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się zbytnio. Bawarczycy chcieli dobrze zakończyć bieżący rok. Do tego osiągnięcia przybliżył ich Dayot Upamecano, który w 57. minucie po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Koena Casteelsa.

Gospodarze poszli za ciosem i kilka sekund później podwyższyli rezultat. Tym razem przepięknym strzałem popisał się Leroy Sane.

Robert Lewandowski rozegrał cały mecz w stolicy Bawarii. Na listę strzelców wpisał się w samej końcówce spotkania, bijąc prawie 50-letni rekord Gerda Muellera w ilości bramek zdobytych w jednym roku kalendarzowym. "Lewy" strzelił gola numer - 43 w 2021 roku.

Kapitan reprezentacji wyrównał również rekord bramkowy Portugalczyka Cristiano Ronaldo z 2013 roku, zdobywając 69. bramkę dla Bayernu i kadry w 2021 roku.

Bayern Monachium został mistrzem jesieni w Bundeslidze. Druga w tabeli Borussia Dortmund traci do Bawarczyków siedem punktów, ale swój mecz rozegra w sobotę w Berlinie z tamtejszą Herthą.

W 2022 roku podopieczni Juliana Nagelsmanna będą nadal rywalizować w Lidze Mistrzów, gdzie w 1/8 finału zagrają z austriackim RB Salzburg. Już wcześniej monachijczycy odpadli z Pucharu Niemiec.

Pierwszym rywalem Bayernu po Nowym Roku będzie Borussia Moenchengladbach. Mecz odbędzie się 7 stycznia w Monachium o godz. 20.30.

17. kolejka Bundesligi

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 4:0 (1:0)

18. Greuther Fuerth 16 1 1 14 13 49 4

Komentator sportowy i dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Janisz ocenia wyniki Złotej Piłki: