Serie A: Napoli ogrywa Milan na San Siro. Zieliński z asystą, kontrowersji nie zabrakło

2021-12-19, 22:51

Piłkarze SSC Napoli awansowali na drugie miejsce w Serie A . Foto: PAP/EPA/ROBERTO BREGANI

Piłkarze AC Milan przegrali u siebie z SSC Napoli 0:1 w meczu 18. kolejki Serie A. Asystę przy bramce zaliczył Piotr Zieliński. Liderem Serie A pozostaje Inter Mediolan.

• Gola na wagę wygranej już w piątej minucie strzelił Elijf Elmas
  • W końcówce meczu do siatki gości trafił Franck Kessie, jednak gol wyrównujący nie został uznany
  • Napoli i Milan mają po 39 punktów i tracą cztery do Interu

Piotr Zieliński wyprowadził drużynę z południa Włoch na murawę San Siro jako kapitan.

Szybki gol ustawił mecz

Już w piątej minucie polski pomocnik dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym gospodarzy najprzytomniej zachował się Elijf Elmas. Macedończyk strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Napoli przeważało, jednak AC Milan mógł wyrównać w 18. minucie. Fode Ballo-Toure dośrodkował z lewej strony, a strzał głową oddał Zlatan Ibrahimović. Piłka po uderzeniu Szweda przeszła jednak obok słupka.

W 34. minucie groźnie z dystansu uderzał Alessandro Florenzi, lecz piłka minęła neapolitańską bramkę. Ostatecznie na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu gości. Napoli kontrolowało mecz w pierwszej połowie.

Ibrahimović po raz kolejny mógł wyrównać w 49. minucie, jednak jego strzał w świetnym stylu obronił David Ospina. W kolejnych minutach "rossoneri" nie tworzyli sobie już tak dobrych okazji - Junior Messias w 68. minucie poradził sobie z dwoma obrońcami Napoli, ale uderzył nad poprzeczką.

Podopieczni Luciano Spallettiego nie ograniczali się tylko do defensywy. W 77. minucie zza pola karnego uderzał Andrea Petagna, lecz piłka minęła bramkę gospodarzy.

W tej samej minucie z boiska zszedł Piotr Zieliński, zastąpiony przez Adama Ounasa.

Kontrowersje w końcówce

Wydawało się, że w 90. minucie do wyrównania doprowadził Franck Kessie. Pomocnik mocnym strzałem nie dał Ospinie szans, a podopieczni Stefano Piolego zaczęli świętować bramkę.

Sędzia Davide Massa zaczął jednak sprawdzać sytuację w systemie VAR.  Arbiter uznał, że Oliver Giroud, który odegrał piłkę, leżąc już na murawie, znajdował się na spalonym. Ku wściekłości kibiców, gol nie został uznany!

Jak się okazało, była to decyzja, która zadecydowała o wyniku meczu. Spotkanie niebawem dobiegło końca, a Napoli, dzięki wygranej wyprzedziło Milan w tabeli Serie A i awansowało na drugie miejsce. Obie ekipy mają po 39 punktów.

Liderem jest broniący mistrzowskiego tytułu Inter Mediolan, który zgromadził dotąd 39 punktów.