more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar: polskie podium w Arabii Saudyjskiej. Biało-Czerwoni zdominowali klasę UTV

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 14:25
Trzeci etap 44. Rajdu Dakar to uczta dla polskich fanów. Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec z drugim zwycięstwem w Arabii Saudyjskiej w klasie lekkich pojazdów UTV. Tuż za nimi uplasowali się Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Podium zamknęli Aron Domżała i Maciej Marton. 
Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec wygrali trzeci etap 44. edycji Rajdu Dakar. To już drugie zwycięstwo polskiej załogi w tegorocznej rywalizacji w Arabii Saudyjskiej
Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec wygrali trzeci etap 44. edycji Rajdu Dakar. To już drugie zwycięstwo polskiej załogi w tegorocznej rywalizacji w Arabii SaudyjskiejFoto: printscreen/Facebook/Energylandia Rally Team/@EnergylandiaRallyTeam
  • 44. edycja rajdu Dakar potrwa do 14 stycznia. Rywalizacja składa z 12 etapów
  • To drugie etapowe zwycięstwo załogi Cobant-Energylandia Rally Team

We wtorek trzeci etap odbywał się wokół Al Quaysumah. 

Po poniedziałkowej wygranej duetu Goczał-Gospodarczyk tym razem najlepsi okazali się Goczał-Łaskawiec, którzy świetnie rozpoczęli zmagania w Arabii Saudyjskiej. 

Marek Goczał z łukaszem Łaskawcem prowadzili od początku do końca odcinka specjalnego. Drugą załogę zespołu Cobant-Energylandia wyprzedzili o 2.50, a Domżałę z Martonem o 3.08.

Wszystkie dotychczasowe dakarowe odcinki w klasie UTV padły łupem Polaków. Prolog wygrali Marek Goczał z Łaskawcem, w niedzielę najszybsi byli Domżała z Martonem, a w poniedziałek swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Michał Goczał.

Mimo tego pasma sukcesów to nie Polacy prowadzą w klasyfikacji generalnej. Liderami są Amerykanin Austin Jones i Brazylijczyk Gustavo Gugelmin, ponieważ na Goczała i Gospodarczyka sędziowie nałożyli 15 minut kary za ominięcie na niedzielnym etapie 1B jednego z waypointów (punktu kontroli na trasie), co zepchnęło ich na czwarte miejsce w "generalce".

Pozostałe dwie polskie załogi notowały straty na wcześniejszych etapach i w efekcie Domżała z Martonem zajmują szóste miejsce, a Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem – siódme.

Posłuchaj
00:33 Marek Goczał.mp3 Mówi Marek Goczał (IAR)

Posłuchaj
00:36 Domżała.mp3 Mówi Aron Domżała (IAR)

Posłuchaj
00:32 Michał Goczał.mp3 Tak wtorkowy etap podsumowuje Michał Goczał (IAR)  

44. edycja Rajdu Dakar potrwa do 14 stycznia. Rywalizacja składa z 12 etapów.

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem