more_horiz
Wiadomości

Premier League: serbski potentat medialny nowym właścicielem Southampton

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 19:20
Wspierany przez serbskiego potentata medialnego Dragana Solaka fundusz inwestycyjny Sport Republic nabył większościowy pakiet angielskiego klubu piłkarskiego Southampton. Zawodnikiem "Świętych" jest obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek.
Serbski potentat medialny Dragan Solak został nowym właścicielem Southampton, klubu, w którym występuje reprezentant Polski Jan Bednarek
Serbski potentat medialny Dragan Solak został nowym właścicielem Southampton, klubu, w którym występuje reprezentant Polski Jan BednarekFoto: FORUM/Kieran Cleeves/imago sport

Southampton w nowych rękach

Sport Republic to londyński fundusz, który został przez Duńczyków Henrika Krafta i Rasmusa Ankersena. Jest wspierany głównie przez Solaka - założyciela serbskiego operatora kablowego United Group, który rozrósł się do dużej grupy telekomunikacyjnej i medialnej z 40 milionami klientów w ośmiu krajach.

Southampton ma wiele cech, jakich szukaliśmy. Mają bardzo dobre władze, doskonałe szkolenie, utalentowaną drużynę z silną bazą kibiców. Southampton będzie kamieniem węgielnym, na którym oprze się organizacja, którą chcemy budować - powiedział Dragan Solak.

Duże pieniądze w grze

Według angielskich mediów fundusz odkupił 80 procent udziałów w klubie od Gao Jishenga za około 120 mln euro. To połowa sumy, jaką chiński biznesmen zapłacił w 2017 roku. Pozostałe 20 procent udziałów zachowa Katharina Liebherr - córka zmarłego w 2010 roku byłego właściciela klubu Markusa Liebherra.

W tabeli Premier League Southampton Jana Bednarka zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Ekipa z St Mary's Stadium ma dziesięć punktów przewagi nad Burnley - pierwszą drużyną ze strefy spadkowej.

Paulo Sousa rezygnuje. Lista kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem