PŚ w skokach: Austriacy skakali najlepiej w Bischofshofen. Niezły konkurs Polaków

2022-01-09, 17:45

Piotr Żyła nie zawiódł w konkursie drużynowym . Foto: PAP/Grzegorz Momot

Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bischofshofen. Zawody w austriackiej miejscowości wygrali gospodarze.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

W sobotnim konkursie indywidualnym zdecydowanie najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który ukończył zawody na siódmym miejscu. Pucharowe punkty zdobył też dwudziesty siódmy Dawid Kubacki.

Trener Biało-Czerwonych Michal Doleżal zdecydował, że w składzie Polaków na niedzielny konkurs drużynowy znaleźli się Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki

Polacy, którzy obecnej zimy nie błyszczą, oddali dobre skoki. Na półmetku zajmowali czwarte miejsce i wydawało się, że mogą zaatakować podium. Ostatecznie Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na piątej pozycji. Nasi reprezentanci zgromadzili aż o 41,8 pkt mniej od zwycięzców.

Znacznie mniejsze różnice dzieliły czołową czwórkę. Japonia straciła do Austrii 9,1 pkt, Norwegia - 9,3, a Słowenia - 10,5.

Dopiero na szóstej pozycji uplasowali się Niemcy, prowadzący do niedzieli w Pucharze Narodów. W pierwszej serii niegroźny w skutkach upadek po wylądowaniu zaliczył Karl Geiger. Nowym liderem Pucharu Narodów została najlepsza w niedzielę Austria.

To był drugi w tym sezonie konkurs drużynowy. W grudniu w Wiśle również wygrała Austria, a Polacy zajęli czwarte miejsce.