Premier League: udany jubileusz Fabiańskiego. Czyste konto w meczu numer 300

2022-01-13, 07:56

Łukasz Fabiański zachował czyste konto podczas swojego 300. spotkania w Premier League. Foto: ANDREW BOYERS / Reuters / Forum

Bramkarz Łukasz Fabiański zachował czyste konto podczas swojego 300. występu w Premier League. West Ham United, w którym występuje polski bramkarz w zaległym spotkaniu pokonał 2:0 z Norwich City, w którym występuje Przemysław Płacheta.

Fabiański w Premier League występuje od 2007 roku, kiedy trafił z Legii Warszawa do Arsenalu. Barwy "Kanonierów" reprezentował do 2014 roku, gdy przeszedł do Swansea City, gdzie był już podstawowym bramkarzem. A Arsenalu najczęściej musiał uznawać wyższość rywali w walce o miejsce między słupkami. Od 2018 roku występuje w stołecznym West Ham United, a ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę - Fabiański jest jednym z czołowych golkiperów Premier League, a "Młoty" w ostatnich sezonach spisują się bardzo dobrze.

Oba gole dla gospodarzy w środowym spotkaniu zdobył Jarrod Bowen, który wpisał się na listę strzelców w 42. i 83. minucie.

Po raz pierwszy posłał piłkę do bramki gości w 35. minucie, ale sędzia uznał, że napastnik był na spalonym. Podobne wątpliwości arbiter miał przy trafieniu 25-letniego gracza z drugiej połowy, ale zostało ono uznane po analizie VAR.

Płacheta był na boisku do 65. minuty i nie zwrócił swoim występem zbytnio uwagi. Chwilę później zaś okazję do wykazania się miał Fabiański, który w efektowny sposób uratował swój zespół przed stratą gola, gdy groźny strzał oddał Adam Idah. Polski bramkarz po raz 78. zachował czyste konto w Premier League.

"Młoty" po tym zwycięstwie awansowały na czwarte miejsce w tabeli, dające prawo gry w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Wyprzedzają obecnie o dwa punkty Arsenal, który ma jednak rozegrane o jedno spotkanie mniej. Walka o czołowe pozycje w jednej z najlepszych lig świata zapowiada się kapitalnie i z pewnością emocji nie zabraknie do samego końca sezonu.

Zamykający stawkę zespół Norwich City, który także ma za sobą 20 meczów, z kolei zanotował szóstą porażkę z rzędu w lidze.

W tabeli prowadzi Manchester City - 53 pkt po 21 spotkaniach.