La Liga: Real Madryt w formie przed rewanżem z PSG. Wysoka wygrana z Sociedad

2022-03-05, 23:17

Karim Benzema znowu trafił do siatki . Foto: PAP/EPA/Rodrigo Jimenez

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym boisku Real Sociedad San Sebastian 4:1 w meczu 27. kolejki hiszpańskiej Primera Division. "Królewscy" umocnili się na prowadzeniu w tabeli rozgrywek.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie spisywali się ostatnio najlepiej, jednak sobotni mecz na Estadio Santiago Bernabeu był ich popisem. Początek wcale jednak nie wskazywał, że "Królewscy" sięgną po trzy punkty.

Pięknych goli nie zabrakło

W dziesiątej minucie rzut karny wykorzystał bowiem gwiazdor baskijskiej drużyny Mikel Oyarzabal. Sędzia Jesus Gil Manzano podyktował jedenastkę za faul Daniego Carvajala na Davidzie Silvie. Real Sociedad wyszedł na prowadzenie, ale to był koniec dobrych wiadomości dla podopiecznych Imanola Alguacila.

Real Madryt atakował, jednak nie od razu uszczęśliwił swoich kibiców. Madrytczycy na wyrównanie musieli poczekać do 40. minuty. Piękną bramkę zdobył wówczas Eduardo Camavinga. 19-letni francuski pomocnik uderzył lewą nogą zza pola karnego, a piłka wpadła do siatki przy słupku.

Jeszcze przed przerwą "Królewscy" wyszli na prowadzenie. Chyba jeszcze piękniejszym strzałem od młodszego kolegi popisał się Luka Modrić. Chorwat uderzył z około 20 metrów, także lewą nogą.

Bramkarz gości Alex Remiro nie miał szans na interwencję.

Zmiennik ustalił wynik

"Los Blancos" swoją wyższość potwierdzili w drugiej połowie, w której dominowali. Remiro od początku tej części gry musiał być czujny. Golkiper bronił strzały m.in. Karima Benzemy oraz Casemiro.

W 70. minucie, za sprawą Benzemy, piłka po raz trzeci wpadła do siatki gości. Sędzia nie uznał jednak trafienia Francuzowi, gdyż wcześniej na spalonym był Rodrygo Goes. Karim Benzema nie zakończył jednak tego meczu bez bramki.

Snajper gospodarzy wykorzystał bowiem rzut karny w 76. minucie. Sędzia uznał, że Aritz Elustondo sfaulował Viniciusa Juniora już w obrębie pola karnego. Francuski napastnik nie miał problemu z wykorzystaniem stałego fragmentu gry, zdobywając swoją 24. bramkę w ligowym sezonie.

Trener "Królewskich" Carlo Ancelotti wprowadzał zmienników. Jeden z nich - Marco Asensio ustalił wynik spotkania w 79. minucie. Hiszpan bez problemu zamienił na gola podanie Carvajala.

Powiew optymizmu

Wygrana pozwoliła Realowi umocnić się na prowadzeniu w tabeli La Ligi. Lider zgromadził 63 punkty i o osiem wyprzedza Sevillę FC, która dzień wcześniej ledwo zremisowała z broniącym się przed spadkiem Deportivo Alaves (0:0). Real Sociedad jest szósty i ma w dorobku 43 punkty.

Sobotni triumf dobrze też wróży "Królewskim" przed środowym starciem w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG. Madrytczycy przed swoją publicznością spróbują odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu