Puchar Kontynentalny w skokach: triumf Stękały w Zakopanem. Lackner zwycięzcą cyklu

2022-03-13, 14:49

Andrzej Stękała podczas Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na skoczni HS 140 w Zakopanem. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Andrzej Stękała wygrał ostatni w sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który odbył się w Zakopanem. W punktacji generalnej cyklu zwyciężył Austriak Thomas Lackner.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Puchar Kontynentalny w skokach. Andrzej Stękała najlepszy w Zakopanem

Ostatnia odsłona PK w stolicy polskich Tatr składała się z trzech, a nie jak wcześniej planowano dwóch konkursów. Rywalizacja na Wielkiej Krokwi (HS140) została bowiem poszerzona o odwołane przez FIS zawody, które miały się odbyć w dniach 26-27 marca w rosyjskim Czajkowskim.

W sobotę skoczkowie dwukrotnie walczyli o punkty. W pierwszym konkursie zwyciężył Jelar, a najlepszy z finałowej siódemki biało-czerwonych Maciej Kot był szósty. W drugim na najwyższym stopniu podium stanął Lackner, a zawodnik zakopiańskiego AZS tym razem był siódmy.

W niedzielę na Wielkiej Krokwi wystartowało 62 zawodników z 13 państw, w tym jedenastu Polaków. Wygrał Andrzej Stękała, a kolejne miejsca zajęli Słoweńcy Jan Bombek i Ziga Jelar.

Austriak Thomas Lackner zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego

Cały cykl wygrał Lackner (1010 pkt), przed Norwegiem Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem (997) i Austriakiem Ulrichem Wohlgenanntem (798 pkt). Najlepszy z Polaków Kacper Juroszek (382) zajął 15. lokatę, Stękała (370) jest 16.