Bundesliga: skandal na meczu w Bochum. Sędzia trafiony w głowę, spotkanie przerwane

2022-03-19, 07:22

Mecz Bochum - Borussia Moenchengladbach został przerwany po ataku na sędziego. Foto: Joachim Bywaletz / imago sport / Forum

Piątkowy mecz 27. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej w Bochum, gdzie miejscowa drużyna podejmowała Borussię Moenchengladbach został przerwany w 68. minucie. Powodem chuligańskie zachowanie kibiców, którzy kubkiem trafili w głowę asystenta sędziego..

Do momentu przerwania spotkania goście prowadzili 2:0. Strzelcami bramek w drugiej połowie dla Borussii byli Alassane Plea i Breel Embolo. W 68. min asystent sędziego, Christian Gittelmann, został trafiony kubkiem w głowę. Główny arbiter przerwał spotkanie i nakazał drużynom, aby udały się do szatni. Mecz nie został wznowiony.

"Mecz był rozgrywany w obecności 25 000 widzów, a zakończył się w niesportowym zachowaniem. Szkoda, że tak się stało. To niedopuszczalne. Przepraszam za to”- powiedział dyrektor sportowy VfL Bochum Sebastian Schindzielorz.

Gorzkie oświadczenie ws. chuligańskiego występku opublikował także klub w swoich mediach społecznościowych. "Gra nie zostanie wznowiona. Mecz Bochum - Borussia jest przerwany. Możemy tylko oficjalnie przeprosić sędziego liniowego Christian Gittelmanna. To dla nas żenujący i gorzki wieczór. Niezwykle głupie zachowanie" - czytamy.

Wszystko wskazuje na to, że przedmiot został rzucony z trybun, które zajmowali miejscowi fani. Na razie nie wiadomo, czy klub z Bochum zostanie dodatkowo ukarany za skandaliczne zdarzenie kibiców. Władze Bundesligi poinformowały, że dalsze wiadomości w tej sprawie przekaże w najbliższych dniach.