Szkocja - Polska. Dramatyczna końcówka i remis Biało-Czerwonych. Kontuzje Milika i Salamona

2022-03-24, 22:15

Krzysztof Piątek strzelił jedynego gola dla Polski w meczu ze Szkocją. Foto: PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 w towarzyskim meczu ze Szkocją. Stan meczu w doliczonym czasie drugiej połowy wyrównał Krzysztof Piątek, który najpierw wywalczył, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny.

W podstawowym składzie Biało-Czerwonych nie brakowało niespodzianek – w środku pola oglądaliśmy debiutującego w kadrze Szymona Żurkowskiego, natomiast w obronie zagrał dawno niewidziany w reprezentacji Bartosz Salamon. Zabrakło natomiast Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego, którzy skarżyli się na drobne urazy.

W pierwszych minutach meczu gra obu drużyn ewidentnie się „nie kleiła”. Pierwszą sytuację stworzyli sobie gospodarze po indywidualnej akcji Pattersona – jego uderzenie obronił jednak Skorupski.

Polacy doskonałą szansę mieli w 24. minucie – po dobrej centrze piłka trafiła wprost na głowę Salamona, jednak poszybowała z dala od bramki rywali.

W 26. minucie boisko opuścił Arkadiusz Milik. Napastnik Olympique Marsylia doznał urazu mięśnia dwugłowego uda po starcie do piłki. Zastąpił go Krzysztof Piątek. Pech prześladował Polaków – przed przerwą z kontuzją mięśnia przywodziciela zszedł Bartosz Salamon, którego miejsce zajął Krystian Bielik.

Biało-Czerwoni rozpoczęli drugą odsłonę z większym animuszem. Dobre podanie Modera trafiło w 48. minucie pod nogi Piątka, jednak snajper Fiorentiny spudłował w sytuacji sam na sam z Gordonem. W kolejnych fragmentach mecz wrócił jednak do przykrej dla Polaków normy – dominowali Szkoci.

Po stracie Krychowiaka w środku pola w 58. minucie błyskawiczną kontrę wyprowadzili Szkoci - McGinn minął Skorupskiego, ale nie zdołał trafić do siatki. Znacznie skuteczniejszy był 10 minut później Kieran Tierney, który przy biernej postawie polskiej defensywy otworzył wynik meczu.

Polacy spisywali się kiepsko, ale w doliczonym czasie gry uśmiechnęło się do nich szczęście. Po strąceniu piłki przez Buksę ta trafiła do Piątka, którego sfaulował jeden z rywali. Sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Spotkanie przeciwko Szkocji to nie najlepszy prognostyk przed wtorkowym finałem baraży o MŚ 2022. Tam reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją bądź Czechami.

Szkocja - Polska 1:1 (0:0)

Bramki: dla Szkocji - Kieran Tierney (68-głową), dla Polski - Krzysztof Piątek (90+4-karny).

Sędzia: Robert Hennessy (Irlandia). Widzów 39 090.