more_horiz
Wiadomości

TERMINARZ XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 13:28
FIFA przedstawiła terminarz XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Katarze w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Reprezentacja Polski zagra w grupie C. Tytułu broni Francja.
XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia
XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudniaFoto: PAP/EPA/NOUSHAD THEKKAYIL

Polska w grupie C na MŚ Katar 2022

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

TERMINARZ MŚ Katar 2022 (godziny według czasu polskiego):

grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia

21 listopada, poniedziałek

Senegal - Holandia (godz. 11.00)
Katar - Ekwador (17.00)
25 listopada, piątek
Katar - Senegal (14.00)
Holandia - Ekwador (17.00)
29 listopada, wtorek
Holandia - Katar (16.00)
Ekwador - Senegal (16.00)

grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia/Szkocja/Ukraina

21 listopada, poniedziałek

Anglia - Iran (14.00)
USA - Walia/Szkocja/Ukraina (20.00)
25 listopada, piątek
Walia/Szkocja/Ukraina - Iran (11.00)
Anglia - USA (20.00)
29 listopada, wtorek
Walia/Szkocja/Ukraina - Anglia (20.00)
Iran - USA (20.00)

grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, POLSKA

22 listopada, wtorek

Argentyna - Arabia Saudyjska (11.00)
Meksyk - POLSKA (17.00)
26 listopada, sobota
POLSKA - Arabia Saudyjska (14.00)
Argentyna - Meksyk (20.00)
30 listopada, środa
POLSKA - Argentyna (20.00)
Arabia Saudyjska - Meksyk (20.00)

grupa D: Francja, Zjednoczone Emiraty Arabskie/Australia/Peru, Dania, Tunezja

22 listopada, wtorek

Dania - Tunezja (14.00)
Francja - ZEA/Australia/Peru (20.00)
26 listopada, sobota
Tunezja - ZEA/Australia/Peru (11.00)
Francja - Dania (17.00)
30 listopada, środa
Tunezja - Francja (16.00)
ZEA/Australia/Peru - Dania (16.00)

grupa E: Hiszpania, Kostaryka/Nowa Zelandia, Niemcy, Japonia

23 listopada, środa

Niemcy - Japonia (14.00)
Hiszpania - Kostaryka/Nowa Zelandia (17.00)
27 listopada, niedziela
Japonia - Kostaryka/Nowa Zelandia (11.00)
Hiszpania - Niemcy (20.00)
1 grudnia, czwartek
Japonia - Hiszpania (20.00)
Kostaryka/Nowa Zelandia - Niemcy (20.00)

grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja

23 listopada, środa

Maroko - Chorwacja (11.00)
Belgia - Kanada (20.00)
27 listopada, niedziela
Belgia - Maroko (14.00)
Chorwacja - Kanada (17.00)
1 grudnia, czwartek
Chorwacja - Belgia (16.00)
Kanada - Maroko (16.00)

grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun

24 listopada, czwartek

Szwajcaria - Kamerun (11.00)
Brazylia - Serbia (20.00)
28 listopada, poniedziałek
Kamerun - Serbia (11.00)
Brazylia - Szwajcaria (17.00)
2 grudnia, piątek
Kamerun - Brazylia (20.00)
Serbia - Szwajcaria (20.00)

grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Płd.

24 listopada, czwartek

Urugwaj - Korea Płd. (14.00)
Portugalia - Ghana (17.00)
28 listopada, poniedziałek
Korea Płd. - Ghana (14.00)
Portugalia - Urugwaj (20.00)
2 grudnia, piątek
Korea Płd. - Portugalia (16.00)
Ghana - Urugwaj (16.00)

faza pucharowa:

1/8 finału

3 grudnia, sobota
1 A - 2 B (16.00)
1 C - 2 D (20.00)
4 grudnia, niedziela
1 D - 2 C (16.00)
1 B - 2 A (20.00)
5 grudnia, poniedziałek
1 E - 2 F (16.00)
1 G - 2 H (20.00)
6 grudnia, wtorek
1 F - 2 E (16.00)
1 H - 2 G (20.00)

ćwierćfinały

9 grudnia, piątek
1) 1E/2F - 1G/2H (16.00)
2) 1A/2B - 1C/2D (20.00)
10 grudnia, sobota
3) 1F/2E - 1H/2G (16.00)
4) 1D/2C - 1B/2A (20.00)

półfinały

13 grudnia, wtorek
zwyc. 1 - zwyc. 2 (20.00)
14 grudnia, środa
zwyc. 3 - zwyc. 4 (20.00)
o 3. miejsce - 17 grudnia, sobota (16.00)
finał - 18 grudnia, niedziela (16.00)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem