Liga Mistrzów: wielki powrót Realu. Chelsea odpada po dogrywce

2022-04-12, 23:30

Karim Benzema walczy o piłkę z obrońcami Chelsea . Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Real Madryt kolejny raz udowodnił, że potrafi sobie radzić w sytuacji kryzysowej. "Królewscy" przegrywali z Chelsea już 0:3, lecz zdołali odwrócić losy meczu i awansować do półfinału Ligi Mistrzów.

Goście szybko udowodnili, że nie przyjechali do Madrytu, aby pokornie przyjąć warunki Realu. Po kilku indywidualnych akcjach Viniciusa, które sprawiły obronie "The Blues" kłopoty, nadeszła skuteczna odpowiedź. W 19. minucie Mason Mount znakomicie wykorzystał podanie od Timo Wernera i przywrócił Chelsea nadzieje na odwrócenie losów dwumeczu.

Real miał problemy ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji. Próbował Benzema, lecz świetnie radził sobie z nim Antonio Rudiger. Reprezentant Niemiec mógł wpisać się na listę strzelców, lecz jego strzał z dystansu w 34. minucie minimalnie minął bramkę.

Co nie udało się wtedy, wyszło po przerwie. W 51. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mount, a zamykający akcję strzałem głową Rudiger doprowadził do remisu w dwumeczu.

Podopieczni Thomasa Tuchela szli za ciosem - po upływie godziny gry było już 0:3. Ferland Mendy stracił piłkę na własnej połowie, Kante podał do Alonso, a ten po zejściu lewą stroną potężnie huknął prawą nogą. Radość Chelsea nie trwała długo - sędziowie po analizie VAR anulowali gola z powudu zagrania piłki ręką przez Hiszpana.

Następnie wreszcie "obudził się" Benzema, lecz jego strzał głową wylądował na poprzeczce. Ta sytuacja nie podniosła "Królewskich", a już w 75. minucie stracili oni kolejnego gola. Po serii błędów w defensywie piłkę w polu karnym dostał Timo Werner, minął próbujących go powstrzymać trzech defensorów Realu, po czym skierował piłkę do bramki.

Gdy kibice gospodarzy tracili nadzieje - przywrócił je Luka Modrić. Zdobywca Złotej Piłki z 2018 roku popisał się fantastycznym podaniem zewnętrzną częścią stopy, a w polu karnym znalazł się niepilnowany Rodrygo, wprowadzony chwilę wcześniej za Casemiro. Brazylijczyk pokonał Mendiego i w rywalizacji był remis.

W ostatnich sekundach podstawowego czasu gry, o losach meczu mógł przesądzić wprowadzony z ławki Pulisic (Chelsea), lecz dwukrotnie chybił.

Już w pierwszych minutach dogrywki, w głównej roli znalazł się Karim Benzema. Francuz wykorzystał świetne dogranie Viniciusa i jego strzał głową sprawił, że Real ponownie objął prowadzenie w dwumeczu.

Choć gospodarze długimi fragmentami cierpieli (również dosłownie) - nie dali sobie wydrzeć awansu z rąk.

1/4 finału Ligi Mistrzów:

Real Madryt - Chelsea Londyn 2:3 po dogrywce (1:3, 0:1).

Pierwszy mecz - 3:1; awans - Real Madryt.

Bramki: dla Realu - Rodrygo (80), Karim Benzema (96); dla Chelsea - Mason Mount (15), Antonio Ruediger (51), Timo Werner (75).

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Real: Thibault Courtois - Dani Carvajal, Nacho Hernandez (88. Lucas Vasquez) , David Alaba, Ferland Mendy (78. Marcelo) - Luka Modrić, Casemiro (78. Rodrygo), Toni Kroos (73. Eduardo Camavinga) - Federico Valverde, Karim Benzema, Vinicius Jr (115. Dani Ceballos).

Chelsea: Edouard Mendy - Reece James, Thiago Silva, Antonio Rudiger, Marcos Alonso - Ngolo Kante (99. Hakim Ziyech), Mateo Kovacic (106. Jorginho), Ruben Loftus-Cheek (106. Saul) - Mason Mount, Kai Havertz, Timo Werner (83. Christian Pulisic).

>>> Bayern Monachium - Villarreal CF 1:2 w dwumeczu

***

W pierwszych ćwierćfinałach Champions League Liverpool pewnie pokonał na wyjeździe Benfikę Lizbona 3:1, z kolei Manchester City wygrał u siebie z Atletico Madryt 1:0 po golu Belga Kevina De Bruyne. W innym meczu Bayern niespodziewanie przegrał z hiszpańskim Villarreal.

Pierwsze półfinały LM zaplanowano na 26-27 kwietnia. Rewanże odbędą się w dniach 3-4 maja.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broni londyńska Chelsea.