more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Radomiak ma nowego trenera. Mariusz Lewandowski przejmuje stery w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 15:39
Mariusz Lewandowski został zaprezentowany jako nowy trener Radomiaka po tym, jak władze klubu zdecydowały o zwolnieniu Dariusza Banasika. Były reprezentant Polski w grudniu pożegnał się z Termalicą Nieciecza.
Mariusz Lewandowski został zaprezentowany jako nowy trener Radomiaka
Mariusz Lewandowski został zaprezentowany jako nowy trener RadomiakaFoto: Radomiak Radom

Dariusz Banasik został trenerem Radomiaka w lipcu 2018 roku. Od tamtego czasu wywalczył z drużyną dwa awanse - najpierw do 1. ligi, a potem do PKO BP Ekstraklasy

Runda jesienna obecnego sezonu była w wykonaniu radomskiego beniaminka znakomita. Radomiak zajmował czwarte miejsce w tabeli, a Dariusz Banasik otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera listopada. 

Dariusz Banasik "ofiarą" własnego sukcesu?

O decyzji władz Radomiaka miała przesądzić słabsza postawa piłkarzy w rundzie wiosennej. Choć, w porównaniu z jesienią, beniaminek spadł w tabeli tylko o dwie pozycje, działacze obawiają się, że drużyna może spaść... w kolejnym sezonie. 

Zespół, który jesienią zaliczył sześć kolejnych zwycięstw i 12 meczów bez porażki, teraz notuje serię siedmiu spotkań bez wygranej.

Nie bez znaczenia dla dyspozycji radomskich piłkarzy jest też fakt, że drużyna od początku rundy boryka się z problemami infrastrukturalnymi. Niejednokrotnie zespół Radomiaka musiał szukać miejsca do treningu w pobliskich gminach, gdyż żadne z boisk w mieście nie nadawało się do treningu. 

Mariusz Lewandowski przejmuje stery

Z tym wyzwaniem zmierzy się teraz Mariusz Lewandowski. 66-krotny reprezentant Polski po zakończeniu trenerskiej kariery był szkoleniowcem Zagłębia Lubin i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Z tym drugim zespołem wiosną ubiegłego roku awansował do Ekstraklasy.

W grudniu został jednak zwolniony po serii słabych wyników, które skutkowały znalezieniem się "Słoników" w strefie spadkowej. 

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także