more_horiz
Wiadomości

Skandal w Fortuna 1 Lidze. Zagłębie Sosnowiec wystawiło kontuzjowanego piłkarza dla pieniędzy z Pro Junior System

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 09:09
Do kuriozalnej sytuacji doszło w ostatnim meczu Fortuna 1 Ligi między Zagłębiem Sosnowiec i Sandecją Nowy Sącz. Dosłownie na chwilę na boisku pojawił się ciężko kontuzjowany zawodnik, który przy pierwszej okazji został zmieniony. Wszystko było podyktowane... pieniędzmi z Pro Junior System. 
Na Zagłębie Sosnowiec wylała się fala krytyki, po tym jak wystawiono kontuzjowanego piłkarza w meczu Fortuna 1 Ligi i podyktowano to względami finansowymi
Na Zagłębie Sosnowiec wylała się fala krytyki, po tym jak wystawiono kontuzjowanego piłkarza w meczu Fortuna 1 Ligi i podyktowano to względami finansowymiFoto: EAST NEWS/FOT ARKADIUSZ GOLA/Polska Press/

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz. Skandal w Fortuna 1 Lidze

19-letni prawy obrońca Kacper Smoleń grał w meczu Zagłębie SosnowiecSandecja Nowy Sącz zaledwie... 1 minutę. Jego miejsce chwilę po wznowieniu gry zajął strzelec późniejszego gola na 2:1 dla gospodarzy Szymon Sobczak. 

Smoleń wcześniej był jednym z podstawowych graczy Zagłębie, jednak w zimie doznał kontuzji więzadeł. Wtedy mówił się o co najmniej półrocznej przerwie w grze zawodnika. Teraz niespodziewanie pojawił się w wyjściowym składzie na mecz z Sandecją. 

Okazało się, że w ten sposób Zagłębie Sosnowiec chciało zgarnąć dodatkowe pieniądze z systemu Pro Junior System. W przypadku Fortuna 1 Ligi nagrody finansowe przyznaje się siedmiu drużynom, które zgromadziły na swoim koncie najwięcej punków. Obecnie liderem klasyfikacji jest Skra Częstochowa (7754 pkt) przed ekipą Chrobry Głogów i Arką Gdynia. Na premiowanych miejscach są jeszcze GKS Katowice, Odra Opole, Stomil Olsztyn i Korona Kielce.

Zagłębie Sosnowiec stara się o pieniądze z Pro Junior System. "Względy czysto finansowe"

Zagłębie jest dopiero na 12. pozycji z 3037 punktami. Siódma w zestawieniu Korona ma ich 4091. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki, a zespół prowadzony przez Artura Skowronka wciąż liczy na wyższą lokatę w PJS. 

Były opiekun Wisły Kraków odniósł się do całej sytuacji. - Zmiana w 16. sekundzie była przemyślana i bardzo trudna. Rozumiemy krytykę, bo jest ona zasłużona. Zrobiliśmy to ze względów czysto finansowych [...] Biorę krytykę na siebie. Ostatecznie ja się na to zgodziłem, ale to może być kwestia kilkuset tysięcy złotych. Kacper był na to przygotowany, jego środowisko także. Możemy spodziewać się podobnych decyzji w następnych meczach - mówił Skowronek, cytowany przez "WPSportoweFakty.pl". 

Czym jest Pro Junior System?

Na stronie "Łączy Nas Piłka" możemy przeczytać, że Pro Junior System to program Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach poprzez premiowanie występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów.

Czytaj także:

red/PolskieRadio24.pl/WPSportoweFakty.pl

Zobacz także

Zobacz także