Premier League: Chelsea pewnie ogrywa Leeds. De Bruyne bohaterem City

2022-05-11, 23:00

Kevin De Bruyne czterokrotnie pokonał bramkarza Wolverhampton Wolves . Foto: Forum/Reuters/PETER CZIBORRA

Chelsea pokonała na wyjeździe Leeds Mateusza Klicha 3:0 w meczu 33. kolejki Premier League. Porażka przybliżyła "Pawie" do spadku z angielskiej elity. Do mistrzostwa przybliżyli się natomiast piłkarze Manchesteru City, którzy ograli na wyjeździe Wolverhampton Wolves aż 5:1. Cztery gole zdobył Kevin De Bruyne.

• Dzięki wygranej nad Leeds, piłkarze Chelsea przybliżyli się do zajęcia trzeciego miejsca w tabeli
  • Coraz bliżej mistrzostwa jest natomiast Manchester City, który o trzy punkty wyprzedza Liverpool

Spotkanie w Leeds nie mogło lepiej rozpocząć się dla gości - już w 4. minucie gry prowadzenie Chelsea zapewnił Mason Mount. Nieco później Leeds grało już w dziesięciu - czerwoną kartkę za bestialski faul na Mateo Kovaciciu otrzymał Daniel James. Ostatecznie chorwacki pomocnik "The Blues" także musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Po przerwie wynik spotkania podwyższył Christian Pulicic, a jedno trafienie dołożył Romelu Lukaku. Mateusz Klich pojawił się na murawie w 59. minucie gry.

Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Thomasa Tuchela zwiększyć przewagę nad czwartym Arsenalem do czterech "oczek". "Kanonierzy" rozegrali jednak o jeden mecz mniej - w czwartek zmierzą się z Tottenhamem w derbach północnego Londynu. Porażka Leeds mocno komplikuje walkę o utrzymanie w Premier League.

De Bruyne bohaterem

Ważną wygraną w kontekście walki o mistrzostwo Anglii odniósł natomiast Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli rozbili na wyjeździe Wolves, a ich bohaterem był Kevin De Bruyne, który zdobył aż cztery gole.

Belgijski pomocnik trafił do siatki w siódmej, 16., 24. i 60. minucie, a trzy pierwsze bramki zdobył swoją teoretycznie słabszą lewą nogą. Gola dla "Wilków", które przez chwile prowadziły, strzelił jego rodak Leander Dendoncker (11.), a wynik ustalił Raheem Sterling (84.).

W historii Premier League tylko dwóm piłkarzom udało się skompletować hat-tricki przed 24. minutą: dokonali tego Senegalczyk Sadio Mane (do 16. minuty w 2015 roku) oraz Dwight Yorke z Trynidadu i Tobago (do 22. w 2001).

Na dwie kolejki przed końcem sezonu "The Citizens" mają 89 punktów, o trzy więcej niż wicelider - Liverpool. "The Reds" we wtorek pokonali Aston Villę 2:1.

Nikt inny nie ma już szans na mistrzostwo.

Płacheta nie pomógł Norwich

W drugim meczu Leicester pewnie rozprawił się z Norwich, wygrywając 3:0 dublecie Vardy'ego i golu Maddisona. W 67. minucie na boisku pojawił się Przemysław Płacheta.

Bezbramkowo zakończył się mecz Watfordu z Evertonem. Piłkarze Franka Lamparda mają dwa punkty przewagi nad drużyną Leeds.