more_horiz
Wiadomości

PGE Ekstraliga: kontrowersje rozstrzygnięte. Zmieniony wynik meczu Unii ze Stalą

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 20:53
Wynik meczu drugiej kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Fogo Unią Leszno a Moje Bermudy Stalą Gorzów został zweryfikowany jako zwycięstwo gospodarzy 46:44 - poinformowała w środę prowadząca rozgrywki spółka Ekstraliga Żużlowa. Pierwotnie spotkanie zakończyło się remisem 45:45.
Zweryfikowano wynik meczu Unia Fogo Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski
Zweryfikowano wynik meczu Unia Fogo Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Spotkanie rozegrane 17 kwietnia w Lesznie zakończyło się w nieco kontrowersyjnych okolicznościach. Przed ostatnim wyścigiem gospodarze prowadzili 43:41.

Na początku czwartego okrążenia zawodnik Fogo Unii Piotr Pawlicki, walcząc o trzecie miejsce, potrącił Szymona Woźniaka i obaj upadli na tor. Prowadzący zawody Artur Kuśmierz uznał Pawlickiego winowajcą upadku i wykluczył go z biegu i jednocześnie zaliczył kolejność, jaka miała miejsce na mecie. A pierwszy na nią wjechał Bartosz Zmarzlik, który na ostatnim wirażu minął Janusza Kołodzieja.

To Kołodziej powinien wygrać 

W momencie upadku obu zawodników, to Kołodziej był na czele stawki i według przepisów, to jemu powinny być przyznane trzy punkty.

Sędzia zapisał jednak na konto Stali cztery punkty (trzy dla Zmarzlika i jeden dla Woźniaka), a to oznaczało remis w całym spotkaniu (45:45).

Weryfikacja dała wygraną Unii 

Spółka Ekstraliga żużlowa postanowiła poprosić Główną Komisję Sportu Żużlowego o interpretację tego zapisu zawartego w regulaminie sportu żużlowego. Na jej postawie uznano, że arbiter popełnił błąd przy ustalania kolejności ostatniego wyścigu.

"W związku z powyższym weryfikuje się wynik biegu 15., zmieniając kolejność na miejscach 1-2 przyznając zawodnikowi Januszowi Kołodziejowi trzy punkty biegowe, a Bartoszowi Zmarzlikowi dwa punkty i tym samym zmieniając wynik biegu 15. z 2:4 na 3:3. Konsekwentnie zmienia się zatem końcowy wynik meczu z 45:45 na 46:44 na korzyść drużyny Fogo Unia Leszno" - napisano w komunikacie.

W tej sytuacji leszczynianie otrzymali dodatkowy punkt i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Stali odjęto jeden punkt, co sprawiło, że spadli na trzecią pozycję. Liderem jest Motor Lublin z kompletem pięciu zwycięstw. 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem