more_horiz
Wiadomości

Premier League. Media: sprzedaż Chelsea pod znakiem zapytania. W co gra Roman Abramowicz?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2022 07:17
Jak donoszą media mimo wcześniejszych zapowiedzi sprzedaż Chelsea stoi pod znakiem zapytania. "The Times" twierdzi, że rosyjski oligarcha Roman Abramowicz nie chce zaakceptować warunków sprzedaży postawionych przez brytyjski rząd. 
Według The Times Romana Abramowicz nie chce przyjąć warunków sprzedaży Chelsea zaproponowanych przez rząd Wielkiej Brytanii
Według "The Times" Romana Abramowicz nie chce przyjąć warunków sprzedaży Chelsea zaproponowanych przez rząd Wielkiej BrytaniiFoto: PAP/EPA/NEIL HALL

Chelsea. Koniec ery Romana Abramowicza? 

Jeszcze na początku tego miesiąca poinformowano, że miejsce Abramowicza zajmą Todd Boehly, Mark Walter, Hansjoerg Wyss oraz świadcząca usługi finansowe amerykańska firma Clearlake Capital. Całkowita sprzedaż klubu miała się zakończyć pod koniec maja.

Na oficjalnej stronie Chelsea pojawił się komunikat, w którym poinformowano o zmianach w strukturach. Według informacji zamieszczonej w mediach 2,5 miliarda funtów ze sprzedaży klubu ma zostać przeznaczone na cele charytatywne. 

Dodatkowo nowi właściciele mieli jeszcze zainwestować 1,75 miliarda funtów. Celem miał być rozwój Akademii, Stamford Bridge, drużyny kobiet oraz Fundacji Chelsea. Finalizacja transakcji miała się zakończyć pod koniec maja, jednak potrzebna była zgoda brytyjskiego rządu. 

Kłopoty ze sprzedażą

Teraz "The Times" informuje, że sprzedaż klubu wcale nie jest taka oczywista. Problemem ma być dług w wysokości 1,6 miliarda funtów. Chodzi tutaj o pieniądze, które Roman Abramowicz winny jest podmiotowi - Chelsea – Fordsteam. 

Media podają również, że rosyjski oligarcha początkowo sumę ze sprzedaży Chelsea miał przeznaczyć na cele charytatywne fundacji, która pomaga ofiarom wojny na Ukrainie. Teraz sprawa się komplikuje, a rząd Wielkiej Brytanii oczekuje, że dojdzie do takiego wsparcia. 

Rosyjski oligarcha i jego przedstawiciele chcą, by dług w wysokości 1,6 miliarda funtów został zamrożony, na co nie chce się zgodzić brytyjski rząd, który twierdzi, że w ten sposób Abramowicz chce złamać przepisy dotyczące nałożonych na niego sankcji. 

Przypomnijmy, że Chelsea została wystawiona na sprzedaż po tym jak, dotychczasowy właściciel rosyjski oligarcha Roman Abramowicz trafił na listę brytyjskich sankcji, które dotknęły rosyjskich biznesmenów w związku z wojną na Ukrainie [trwa od 24 lutego]. 

Serena Williams i Lewis Hamilton w gronie zainteresowanych Chelsea

Wcześniej "Sky Sports" informowało, że kupnem ekipy z Premier League zainteresowani są - legenda tenisa Serena Williams oraz siedmiokrotny mistrz świata F1 Sir Lewis Hamilton. Obie ikony sportu znalazły się w składzie funduszu inwestycyjnego, któremu przewodzi Martin Broughton. Zarówno Williams jak i Hamilton skłonni byli zainwestować po 10 milionów funtów. 

Oferty na kupno klubu można było składać do 11 kwietnia. 


Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem