more_horiz
Wiadomości

LM siatkarzy: ZAKSA obroni tytuł? W Kędzierzynie-Koźlu przygotowali już fetę

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 15:34
We wtorek kędzierzyńscy siatkarze będą na ulicach miasta świętować sukcesy odniesione w sezonie 2021/22. Jednym z nich może być ponowne zdobycie przez Grupę Azoty ZAKSĘ tytułu najlepszej drużyny Ligi Mistrzów.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY sięgnęli w tym sezonie po mistrzostwo i puchar Polski
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY sięgnęli w tym sezonie po mistrzostwo i puchar Polski Foto: PAP/Zbigniew Meissner
  • Grupa Azoty ZAKSA broni trofeum sprzed roku. Wówczas kędzierzynianie pokonali w finale Itas Trentino 
  • W niedzielnym meczu o tytuł najlepszej drużyny w Europie mistrzowie Polski ponownie zmierzą się z tym włoskim zespołem 
  • Niezależnie od wyniku spotkania w Lublanie, fani ZAKSY szykują się na świętowanie bardzo udanego sezonu swoich ulubieńców 

Znowu finał z Trentino 

Finałowe spotkanie odbędzie się w niedzielę w Lublanie.

W 2021 roku Grupa Azoty ZAKSA pokonała w najważniejszym spotkaniu rozgrywek Itas Trentino 3:1. W stolicy Słowenii zmierzy się z tym samym zespołem.

- Myślę, że będzie to widowisko sportowe stojące na bardzo wysokim poziomie. Będą wielkie emocje, a oczywiście zrobimy wszystko, aby wygrać. Wiemy, że rywal to klasowa drużyna i nie będzie o to łatwo - powiedział kędzierzyński zawodnik Aleksander Śliwka.

Nie chciał rozwodzić się nad tematem, kto jest faworytem spotkania: „Wszystko i tak zweryfikuje boisko”.

"Zaksobus" znowu wyjedzie na ulice miasta 

"Parada mistrzów” - jak nazwano wtorkową imprezę, która rozpocznie się o godz. 13.00 pod budynkiem dyrekcji ZAK S.A. Kibice i siatkarze będą świętować mistrzostwo i puchar Polski. W Kędzierzynie-Koźlu liczą też, że po niedzielnym finale pojawi się kolejny powód do fetowania. 

Zawodnicy "Zaksobusem" mają przejechać przez teren zakładu, a potem udadzą się pod Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Ostatni punkt świętowania, które organizuje Grupa Azoty ZAK S.A. i władze miasta, będzie miał miejsca pod halą "Śródmieście" (ok. godz. 15.45).

Czytaj także: 

/empe 

Zobacz także

Zobacz także