more_horiz
Wiadomości

Nikola Grbić ostrzega reprezentantów. "Nie będzie specjalnego traktowania"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 17:40
Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbic podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie przyznał, że potrzebuje czasu w swojej pracy. - Mam nadzieję, że będę miał go wystarczająco dużo, aby zbudować świetną kadrę - dodał.
Nikola Grbić został nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski
Nikola Grbić został nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji PolskiFoto: Mariusz Palczynski / Forum

Serb został ogłoszony selekcjonerem Biało-Czerwonych już w styczniu. Umowa ma być ważna do końca igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Teraz Grbić oficjalnie spotkał się z dziennikarzami.

- Praca z kadrą to długi proces. Potrzeba czasu. To nie jest tak, że wciskasz przycisk i wszystko nagle zaczyna działać. Ważne jest, żeby trener miał sporo czasu i dużo przestrzeni na wypracowanie pewnej metodologii pracy. To nie jest tak, że dasz miesiąc trenerowi i on zrobi z ciebie mistrza - powiedział w Warszawie selekcjoner.

- Musi być wzajemne zaufanie na linii trener - siatkarze, wzajemny szacunek. Mam nadzieję, że będę miał tyle czasu, aby zbudować świetną kadrę - dodał.

Przy okazji spotkania z dziennikarzami Grbić otrzymał od prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego koszulkę reprezentacji z numerem jeden.

W latach 2019-21 Serb prowadził Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle, z którą w poprzednim sezonie triumfował w Lidze Mistrzów (w niedzielę drużyna obroniła to trofeum).

W poniedziałek Grbić zapewnił, że nie będzie faworyzować swoich byłych podopiecznych z kędzierzyńskiego klubu.

- Nie będzie żadnego specjalnego traktowania, wszyscy są równi. Nie ma gwiazd i traktowania kogoś lepiej kosztem innego zawodnika. Wszyscy są na tej samej półce. Oczywiście każdy ma inny charakter, specyfikę i do każdego trzeba podchodzić inaczej. Ale wszyscy będą traktowani równo, nie ma żadnych podziałów na grupy - zapewnił selekcjoner.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także