Roland Garros 2022: Hubert Hurkacz nie dał szans Goffinowi. Polak awansował do 4. rundy

2022-05-28, 18:20

Hubert Hurkacz pewnie awansował do 4. rundy French Open.Foto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Hubert Hurkacz awansował do 4. rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Polski tenisista wygrał z Belgiem Davidem Goffinem 7:5, 6:2, 6:1.

Hubert Hurkacz pierwszy raz w karierze awansował do 4. rundy French Open.

W pierwszym gemie Hurkacz zaczął słabo, lecz potrafił obronić trzy break pointy i wygrał swój gem serwisowy. Obaj tenisiści potrafili "pilnować" swoje podanie aż do dwunastego gema, gdy Polak wykorzystał szansę na przełamanie, będącą jednocześnie piłką setową.

W drugim secie ta sztuka udała się Hurkaczowi już w pierwszej części seta. David Goffin popełnił niewymuszony błąd po zagraniu forehandem i zrobiło się 3:1. Na twarzy Belga coraz częściej pojawiał się grymas bólu, miał on też problem z dobiegnięciem do wielu piłek. Wykorzystał to najlepszy polski tenisista, wygrywając 6:2.

Trzeci set był już rozgrywany resztkami sił przez Goffina, który nie potrafił się przeciwstawić Hurkaczowi. Mecz zakończył się wygraną Polaka w trzech setach.

David Goffin - Hubert Hurkacz - 5:7, 2:6, 1:6

W 1/8 finału rywalem grającego z "12" Huberta Hurkacza  będzie  rozstawiony z numerem ósmym Casper Ruud.

Hubert Hurkacz opisuje swoje postępy w grze na mączce, a Iga Świątek ... poleca książki w rozmowie z Cezarym Gurjewem (Jedynka) 3:42
+

***

Rozstawiony z numerem 12 Hubert Hurkacz rywalizację na kortach imienia Rolanda Garrosa zaczął od wygranych z dwoma Włochami - Giulio Zeppierim 7:5, 6:2, 7:5 oraz Marco Cecchinato 6:1, 6:4, 6:2

Natomiast najlepszy wynik 31-letniego Belga we French Open to ćwierćfinał w 2016 roku. W dwóch poprzednich edycjach odpadał jednak w pierwszej rundzie.

Goffin w światowym rankingu zajmuje 48. miejsce. Najwyżej - pięć lat temu - sklasyfikowany był na siódmym miejsce. W ostatnich miesiącach znów notuje zwyżkę formy. W dorobku ma sześć wygranych turniejów ATP - ostatni w marcu w Marrakeszu.

Wyniki sobotnich meczów 3. rundy mężczyzn turnieju tenisowego French Open w Paryżu:

Hubert Hurkacz (Polska, 12) - David Goffin (Belgia) 7:5, 6:2, 6:1
Casper Ruud (Norwegia, 8) - Lorenzo Sonego (Włochy, 32) 6:2, 6:7 (3-7), 1:6, 6:4, 6:3
Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) - Miomir Kecmanovic (Serbia, 28) 6:2, 6:4, 6:2
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Mikael Ymer (Szwecja) 6:2, 6:2, 6:1
Andriej Rublow (Rosja, 7) - Cristian Garin (Chile) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (13-11)
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 7:6 (8:6), 6:3
Marin Cilić (Chorwacja, 20) - Gilles Simon (Francja) 6:0, 6:3, 6:2
Holger Rune (Dania) - Hugo Gaston (Francja) 6:3, 6:3, 6:3