more_horiz
Wiadomości

LM piłkarzy ręcznych: Łomża VIVE już w kraju. "Dla nas jesteście najlepsi"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 07:34
Gracze i kibice Łomży VIVE Kielce świętowali w poniedziałek wieczorem w centrum Kielc zakończenie udanego sezonu. Drużyna obroniła tytuł mistrza Polski, a europejskie rozgrywki w Lidze Mistrzów zakończyła zdobyciem srebrnego medalu.
Szczypiorniści Łomży VIVE Kielce podczas turnieju finałowego byli wspierani przez bardzo żywiołową grupę kibiców
Szczypiorniści Łomży VIVE Kielce podczas turnieju finałowego byli wspierani przez bardzo żywiołową grupę kibiców Foto: Forum/Reuters/FABIAN BIMMER

W niedzielę w niemieckiej Kolonii podopieczni Tałanta Dujszebajewa byli bardzo blisko wygrania Ligi Mistrzów, ale ostatecznie przegrali z FC Barceloną po rzutach karnych. Drużyna z Katalonii jest rekordzistą w liczbie zwycięstw w tych rozgrywkach - ma ich 11.

Fani podziękowali Łomży VIVE 

Po wywalczeniu drugiego miejsca, piłkarze ręczni Łomży VIVE wrócili do Kielc. Na Rynku przywitały ich kilkuset fanów. Wielu miało na sobie żółto-biało-niebieskie elementy strojów – w klubowych barwach kieleckiej drużyny.

Gromkie "Dziękujemy!" wielokrotnie rozlegało się w centrum miasta.

- Marzeniem każdego z nas było wygrać. Byliśmy blisko. Będziemy robili wszystko, żeby w następnym roku tytuł mistrzów po raz drugi wrócił do Kielc – powiedział Tałant Dujszebajew. - Jesteście najlepsi! – odpowiedzieli mu kibice.

Bertus Servaas zapewnia: idziemy do przodu 

- Zawsze byliście z nami. Jestem dumny, że mogę być kapitanem tego klubu – dodawała chwile później starszy syn trenera mistrzów Polski i rozgrywający zespołu Alex Dujshebaev.

Drużynie podziękowała sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka. - Dziękujemy za piękne sportowe emocje za niesamowitą walkę. Dla nas jesteście najlepsi – powiedziała Krupka.

Prezes kieleckiego klubu Bertus Servaas przypominał, że Łomża VIVE była najmłodszą drużyną w Final Four i drugą najmłodszą w całej Lidze Mistrzów.

- Świat przed nami, idziemy do przodu – powiedział Servaas, zapowiedział jednocześnie, że w ciągu dwóch tygodni zaprezentowany zostanie nowy drugi sponsor klubu.

Kielczanie raz wygrali już Final Four 

Kielecka drużyna w Final Four Ligi Mistrzów wystąpiła po raz piąty.

W 2016 roku kielczanie zdobyli to trofeum, w finale pokonując po dramatycznym meczu w rzutach karnych właśnie Telekom Veszprem. W 2013 i w 2015 roku zespół zajął trzecie miejsce, a w 2019 - czwarte.

Posłuchaj
00:27 VIVE FC Barcelona finał LM Rozgrywający Igor Karačić liczył na więcej.mp3 VIVE przegrało w finale Ligi Mistrzów z FC Barcelona. Rozgrywający Igor Karačić liczył na więcej (IAR)

Posłuchaj
00:14 Dujszebajew po finał LM Vive.mp3 Trener kieleckiej ekipy Tałant Dujszebajew były zadowolony z postawy swoich zawodników, przyznał jednak, że jego zawodnikom brakowało szczęścia (IAR)

  

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także