MŚ w pływaniu: Katarzyna Wasick z rekordem Polski. Najlepszy czas półfinałów

2022-06-24, 19:02

Katarzyna Wasick pobiła rekord Polski na 50 m stylem dowolnym. Foto: LISA LEUTNER / Reuters / Forum

Katarzyna Wasick wygrała swój wyścig półfinałowy na 50 m stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w pływaniu, które odbywają się w Budapeszcie. Polka uzyskała 24,11 s, co jest nowym rekordem kraju, i wystąpi w sobotnim finale.

Katarzyna Wasick powalczy w sobotę o medal

Wasick awansowała z najlepszym czasem z całej stawki w półfinale. Drugi wynik - 24,15 - uzyskała rekordzistka świata w tej konkurencji Szwedka Sarah Sjoestroem, która kilkanaście minut wcześniej wywalczyła czwarty z rzędu złoty medal na 50 m stylem motylkowym.

Finał odbędzie się w sobotę o godzinie 18:47.

Później w piątek w półfinałach na 50 m stylem grzbietowym zaprezentują się Ksawery Masiuk i Tomasz Polewka.

Jakub Majerski siódmy w finale

W porannych kwalifikacjach na 1500 m stylem dowolnym na 11. miejscu zmagania zakończył Krzysztof Chmielewski. Do finału zakwalifikowało się tylko ośmiu najlepszych pływaków.

Z kolei Jakub Majerski czasem 51,35 zajął w Budapeszcie siódme miejsce w finale na 100 m stylem motylkowym. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Kristof Milak - 50,14. Srebrny medal wywalczył Japończyk Naoki Mizunuma - 50,94, a brązowy Kanadyjczyk Joshua Liendo Edwards - 50,97.

Majerski jest rekordzistą Polski w tej konkurencji - w ubiegłym roku w Tokio uzyskał 50,92.