more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów siatkarzy: Polska z łatwością ograła Australię. Kompletna dominacja Biało-Czerwonych

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 17:19
Polscy siatkarze pokonali Australię 3:0 (25:17, 25:19, 25:14) w trzecim występie w turnieju Ligi Narodów w Sofii. To szóste zwycięstwo biało-czerwonych w tegorocznej edycji tych rozgrywek. W niedzielę ich kolejnym rywalem będzie reprezentacja USA.
Aleksander Śliwka podczas meczu z Australią (3:0)
Aleksander Śliwka podczas meczu z Australią (3:0)Foto: Volleyballnews.com

Podopieczni serbskiego trenera Nikoli Grbicia wcześniej wygrali w stolicy Bułgarii z Brazylijczykami 3:1 i Kanadyjczykami 3:0, a w pierwszym turnieju w Ottawie okazali się lepsi od Argentyńczyków, Bułgarów i Francuzów oraz przegrali z Włochami.

- Australijczycy nie zawiesili dzisiaj zbyt wysoko poprzeczki. My koncentrowaliśmy się przede wszystkim na swojej grze- myślę, że wyszło całkiem nieźle. Było na pewno kilka niedociągnięć, ponieważ trener często rotuje składem, ale pracujemy na treningach, by wyglądało to jak najlepiej - powiedział po zwycięskim meczu rozgrywający kadry Grzegorz Łomacz.

Zawodnik PGE Skry Bełchatów przyznał, że rywale nie podyktowali Biało-Czerwonym zbyt trudnych warunków. - Kontrolowaliśmy przebieg spotkania od początku do końca, a wynik nie był ani przez moment zagrożony. Będziemy robić wszystko, aby wygrywać również z każdym kolejnym rywalem - zapowiedział Łomacz.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Amerykanami. Początek o 15.30.

Posłuchaj
00:27 Grzegorz Łomacz po zwycięstwie z Australią.mp3 Grzegorz Łomacz po zwycięstwie z Australią

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także