more_horiz
Wiadomości

UFC: Najważniejsza wygrana w karierze Mateusza Gamrota. Polak dwie walki od mistrzowskiej szansy?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 07:55
Mateusz Gamrot dołączył do Joanny Jędrzejczyk i Jana Błachowicza w gronie Polaków, którzy wygrywali w głównych walkach wieczoru w UFC. Zwycięstwo z Armanem Tsarukyanem nie przyszło jednak łatwo, a o wynik musieliśmy drżeć nawet podczas ogłaszania decyzji. Polak postawił kolejny krok na drodze do mistrzowskiego pasa.
Mateusz Gamrot wygrał czwartą z rzędu walkę w UFC. Przed Polakiem otwarta droga do najwyższych celów, łącznie z mistrzowskim pasem.
Mateusz Gamrot wygrał czwartą z rzędu walkę w UFC. Przed Polakiem otwarta droga do najwyższych celów, łącznie z mistrzowskim pasem. Foto: screen/Facebook - Mateusz Gamrot

Wytrzymał i wygrał

walce wieczoru gali UFC Vegas 57 przeciwnikiem byłego podwójnego mistrza KSW był Arman Tsarukyan. Eksperci i bukmacherzy wyraźnie faworyzowali Rosjanina, co potwierdziło się w dwóch pierwszych rundach. Tsarukyan wygrał je dzięki pracy w stójce, w której obijał "Gamera" kopnięciami - tak na głowę, łydkę, jak i - tymi najboleśniejszymi - na tułów. Kilka razy można się było zastanawiać ile jeszcze może znieść Polak.

Na szczęście okazało się, że tyle ile trzeba. Gamrot odwrócił losy pojedynku wygrywając najpierw trzecią, a potem obie rundy mistrzowskie. Prognozowaliśmy, że jego doświadczenie w starciach na dystansie 25 minut może okazać się kluczowe i tak też było. Walka Mateusza z Armanem była zapowiadana jako techniczny bój specjalistów od zapasów. I oceniając ją po zakończeniu można uznać, że ten element lepiej dopracowany ma Polak. Szalę zwycięstwa na jego korzyść przechyliły sprowadzenia i kontrola w klinczu, w stójce bowiem nie był w stanie na poważnie zagrozić przeciwnikowi. Sędziowie punktowali jednomyślnie - 3x 48-47 - co oznacza, że przyznali naszemu reprezentantowi wygraną w trzech rundach, a jego rywalowi w dwóch.

Dwie walki od mistrzowskiej szansy?

Po wygranej Gamrot przyjął gratulacje od samego Khabiba Nurmagomedova, który oglądał galę na żywo. Rozpędzony czterema wiktoriami w oktagonie z rzędu Mateusz celuje teraz w walkę z zawodnikami z top 5 rankingu wagi lekkiej, Zapytany przez Michaela Bispinga jednoznacznie wskazał, że chce się zmierzyć z Justinem Gaethje.

Cel ten wydaje się być możliwy do zrealizowania. "Gamer" narobił wokół siebie dużo szumu i zgarnął czwarty bonus w piątej walce dla UFC. Tym razem za walkę wieczoru.

- Jedna z najlepszych technicznych walk w historii - napisał oficjalny profil UFC

Droga do najwyższych celów w najmocniej obsadzonej w organizacji wadze lekkiej jest teraz otwarta. Realnie oceniając Polak jest zapewne maksymalnie dwa zwycięstwa od walki o pas.


Czytaj także:


MK

Zobacz więcej na temat: SPORT Sporty walki MMA UFC

Zobacz także

Zobacz także