more_horiz
Wiadomości

Wimbledon 2022: Iga Świątek - niemal nieomylna na korcie, popełniła gafę w wywiadzie. "Powinnam sprawdzać"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 13:00
Iga Świątek popełniła gafę w wywiadzie przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym turniejem Wimbledon 2022. "Kocham ją" - skwitowała z humorem była liderka rankingu deblistek Rennae Stubbs.
Iga Światek pzeprosiła za gafę przed startem Wimbledonu
Iga Światek pzeprosiła za gafę przed startem Wimbledonu Foto: PR
  • Już w poniedziałek rozpoczyna się trzeci wielkoszlemowy turniej w tym roku - Wimbledon. 
  • Iga Świątek przystąpi do Wimbledonu po wielkoszlemowej wygranej podczas French Open w Paryżu 
  • Iga Świątek jest liderką rankingu WTA i faworytką turnieju w Londynie
  • Na Polkę skierowane są oczy całego tenisowego świata


Iga Świątek przeprasza byłą liderkę rankingu


Iga Świątek udzieliła wywiadu Rennae Stubbs, byłej tenisistce, australijskiej numer jeden rankigu deblistek, a obecnie komentatorce i dziennikarce. Polka podczas rozmowy popełniła gafę 

"Kocham ją" - skwitowała z humorem Australijka.

Podczas rozmowy doszło do małego nieporozumienia, które szybko zostało wyjaśnione w mediach społecznościowych.

"Iga Świątek naprawdę musi nadrabiać po tym, jak porzuciła sojusznika podczas naszej rozmowy. Również kocham to dziecko" - napisała legenda australijskiego tenisa pod wideo, na którym słyszymy, jak Świątek przyznaje się do błędu.

- Przepraszam - mówi 21-letnia Polka. - Nigdy nie grałam na korcie centralnym. Ja powinnam sprawdzać fakty - dodaje Iga Świątek.

W trakcie konwersacji Świątek i Stubbs rozmawiały między innymi o występie Polki na korcie centralnym. Polka prawdopodobnie nie wiedziała, czy wcześniej występowała na głównej arenie wimbledońskiego obiektu. Doszło do nieporozumienia, za co Iga Świątek publicznie przeprosiła Stubbs. 

- Przepraszam za poniżenie Rennae Stubbs podczas wywiadu. Nigdy nie grałam na korcie centralnym. To ja powinnam sprawdzać fakty o sobie - przyznała Iga Świątek.

Stubbs jest zwyciężczynią sześciu turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i mieszanej (łącznie w swojej karierze triumfowała w 52 turniejach) oraz byłą liderką rankingu deblistek.


Iga Świątek zmagania w Londynie rozpocznie we wtorek.  Iga Świątek swój mecz z Chorwatką Janą Fett rozegra we wtorek.

Tomasz Wiktorowski, trener Polki zapewnia, że Iga Świątek jest dobrze przygotowana. 

>>> Jakiej muzyki słucha Iga Świątek? "Ta playlista okazała się dla mnie szczęśliwa"

>>> Jakie książki czyta Iga Świątek? Na liście "Morderstwo w Orient Expressie" czy eseje o polityce i klimacie

Z mączki na trawę. Jak grać na kortach Wimbledonu? 

Zwycięstwo Igi Świątek w wielkoszlemowym French Open sprawiło, że o polskiej tenisistce zrobiło się jeszcze głośniej niż wcześniej. Tomasz Wiktorowski zapewnił, że nie ma problemu z zamieszaniem wokół jego zawodniczki. 

"Mączka" to ulubiona nawierzchnia Igi Świątek. Gra na trawie różni się jednak od nawierzchni ziemnej.

- Ta nawierzchnia jest diametralnie inna niż korty ziemne. Ten "transfer" troszkę zajmuje, nie jest dla wszystkich intuicyjny. Są zawodnicy, którzy potrafią przejść na trawę i zacząć grać, a są tacy, którzy potrzebują trochę czasu, by się dostosować do tej nawierzchni - wyjaśnił Tomasz Wiktorowski. 

W poniedziałek, podczas pierwszego dnia zmagań, na trawiastych kortach w Londynie zaprezentuje się pięcioro polskich tenisistów - Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette, Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Iga Świątek swój mecz z Chorwatką Janą Fett rozegra we wtorek. 

Posłuchaj
04:02 Tomasz Wiktorowski.mp3 Cezary Gurjew rozmawiał z Tomaszem Wiktorowskim przed rozpoczęciem turnieju w Wimbledonie (Radiowa Jedynka/Przy Muzyce O Sporcie)

 

Czytaj także:

/red

Zobacz także

Zobacz także