Wimbledon 2022: Katarzyna Kawa z awansem do drugiej rundy. Groźna rywalka na horyzoncie

2022-06-27, 19:58

Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy Wimbledonu. Foto: Grzesiek Jędrzejewski/Zuma Press/Forum

Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy Wimbledonu. Debiutująca w londyńskim turnieju polska tenisistka wygrała z Kanadyjką Rebeccą Marino 6:4, 3:6, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem trzecim Tunezyjka Ons Jabeur.

Polka zwycięska w trzysetowym starciu

Kawa do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. W losowaniu drabinki dopisało jej jednak szczęście. Polka w światowym rankingu zajmuje 132. miejsce, a Marino 104.

W pierwszym secie kluczowe było przełamanie, które Kawa zanotowała w piątym gemie. W dziesiątym Polka długo jednak się męczyła, aby zamknąć partię. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała dopiero siódmą piłkę setową.

W drugim secie obie zawodniczki słabiej serwowały, ale pierwsza w tym elemencie poprawiła się Marino i wyrównała stan meczu.

Trzecią partię Kanadyjka zaczęła od przełamania i inicjatywę utrzymywała do dziesiątego gema. Wówczas Kawa wyrównała na 5:5, a następnie wygrała dwa kolejne gemy i w efekcie mecze.

Spotkanie trwało dwie i pół godziny.

Faworytka na drodze Kawy w drugiej rundzie

Ons Jabeur w niespełna godzinę odprawiła Szwedkę Mirjam Bjorklund 6:1, 6:3.

Tym samym pierwszą rundę przebrnęły obie polskie kwalifikantki. Kilka godzin wcześniej awans wywalczyła Maja Chwalińska. Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju Polka wygrała z Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 28. Amerykanka Alison Riske.

W poniedziałek ma się zaprezentować jeszcze Magda Linette, która mierzy się z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez.

We wtorek wimbledońskie zmagania rozpoczną Iga Świątek i Magdalena Fręch. Liderka rankingu tenisistek zagra z chorwacką kwalifikantką Janą Fett. Fręch natomiast zmierzy się z rozstawioną z numerem 21. Włoszką Camilą Giorgi.

Diane Parry (Francja) - Kaia Kanepi (Estonia, 31) 6:4, 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Yuriko Lily Miyazaki (W. Brytania) 4:6, 6:1, 7:6 (7-4)
Elise Mertens (Belgia, 24) - Camila Osorio (Kolumbia) 1:6, 6:2, 4:2, krecz Osorio
Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Martina Trevisan (Włochy, 22) 6:2, 6:0
Kaja Juvan (Słowenia) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 23) 6:4, 4:6, 6:2
Sorana Cirstea (Rumunia, 26) - Aleksandra Krunic (Serbia) 7:6 (7-5), 7:6 (7-1)
Ann Li (USA) - Lucia Bronzetti (Włochy) 6:1, 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 15) - Kristina Mladenovic (Francja) 6:0, 7:5
Dalma Galfi (Wegry) - Maddison Inglis (Australia) 5:7, 6:3, 6:4
Marie Bouzkova (Czechy) - Danielle Collins (USA, 7) 5:7, 6:4, 6:4
Panna Udvardy (Węgry) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:4, 7:6 (7-1)