more_horiz
Wiadomości

Grzegorz Krychowiak opuści FK Krasnodar? Polak może wrócić do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 09:40
Grzegorz Krychowiak wkrótce może opuścić rosyjski FK Krasnodar. Według lokalnych mediów - "Olaprasina1908.gr" reprezentantem Polski zainteresowany jest jeden z najbardziej utytułowanych greckich klubów - Panathinaikos AO. 
Grzegorz Krychowiak podczas meczu reprezentacji. Polak wkrótce może opuścić ligę rosyjską i wrócić do Grecji
Grzegorz Krychowiak podczas meczu reprezentacji. Polak wkrótce może opuścić ligę rosyjską i wrócić do GrecjiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Grzegorz Krychowiak opuści FK Krasnodar?

Grzegorz Krychowiak w ostatnich tygodniach powrócił do Rosji, gdzie jego aktualnym klubem nadal pozostaje FK Krasnodar, jednak sam Polak rozważa szybkie opuszczenie tamtejszej ligi

Już wcześniej pomocnikowi udało się na krótki czas wyjechać z Rosji, która 24 lutego zbrojnie zaatakowała Ukrainę. Polak związał się wtedy kontraktem z AEK-iem Ateny, ale grecki klub nie był w stanie wykupić doświadczonego piłkarza. Kontrakt 91-krotnego reprezentanta Polski z Krasnodarem jest ważny do końca czerwca 2024 roku. 

Na pomoc zawodnikom ruszyła również piłkarska centrala. FIFA pozwoliła piłkarzom z lig rosyjskiej i ukraińskiej, że mogą zawiesić swoje umowy i przenieść się do innych klubów. Podpisane kontrakty będą obowiązywały do 30 czerwca 2023 roku. 

Superleague Ellada. Panathinaikos zainteresowany Polakiem

Jak donosi portal "Olaprasina1908.gr" okazję chce wykorzystać kolejny zespół z Aten. Tym razem chodzi o Panathinaikos AO, który jest poważnie zainteresowany ściągnięciem Grzegorza Krychowiaka. 

Zdaniem lokalnych mediów "Zieloni" są w zdecydowanie lepszej sytuacji finansowej i stać ich na pozyskanie 32-letniego reprezentanta Polski. 

Panathinaikos AO to między innymi 20-krotny mistrz Grecji. Na swoim koncie ma również finał Ligi Mistrzów w sezonie 1970/1971. 


W poprzednim sezonie Superleague Ellada Panathinaikos był dopiero na piątym miejscu. Mistrzem Grecji po raz 47. w historii został Olympiakos.

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także