more_horiz
Wiadomości

Serie A: Zlatan Ibrahimović podjął decyzję. Zgodzi się na obniżkę pensji

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 16:56
Słynny napastnik Zlatan Ibrahimović nie wybiera się na sportową emeryturę. Według najnowszych informacji, Szwed zdecydował się na przedłużenie umowy z Milanem. 
Zlatan Ibrahimović zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Milanem
Zlatan Ibrahimović zdecydował się na przedłużenie kontraktu z MilanemFoto: shutterstock.com/cristiano barni

Sezon 2021/22 był dla Ibrahimovicia szczególny. Szwed przyzwyczajony jest do gry w największych klubach i kolekcjonowaniu trofeów, ale mistrzostwo zdobyte z Milanem, który wrócił na szczyt Serie A po 11 latach, smakowało szczególnie. 

Słynny "Ibra" długo walczył z kontuzjami i zwłaszcza w drugiej części sezonu, bardzo rzadko wybiegał na boisko. Sezon zakończył zaledwie z ośmioma bramkami na koncie, lecz nie to było najważniejsze. Doświadczony napastnik kluczową rolę spełniał poza boiskiem, inspirując kolegów i motywując ich do kolejnych zwycięstw. Głównie dzięki temu zaangażowaniu, zarówno on, jak i Milan, chcą kontynuować współpracę.

Jak informuje Fabrizio Romano, Ibrahimović zgodził się na znaczną obniżkę pensji i chce wrócić do gry, mimo że z powodu kontuzji kolana będzie pauzował jeszcze ok. pół roku. Umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Tegoroczny triumf, to piąte scudetto w karierze Zlatana Ibrahimovicia - drugie zdobyte z Milanem. Poprzednie trzy tytuły zdobył jako zawodnik lokalnego rywala, Interu. 

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także