Robert Lewandowski zachwycił. Hiszpanie pod wrażeniem: magiczne połączenie

2022-08-08, 07:49

Robert Lewandowski cieszy się po bramce wraz z pomocnikami Barcelony: Pedrim (z lewej) i Gavim . Foto: Forum/imago sport/Sergio Ruiz / PRESSIN

Robert Lewandowski w niedzielny wieczór po raz pierwszy zagrał na Camp Nou jako piłkarz FC Barcelony. Polski napastnik zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty w meczu z Pumas UNAM (6:0), a hiszpańskie media są zachwycone jego występem przeciwko meksykańskiej drużynie.

Robert Lewandowski rozegrał wcześniej w barwach FC Barcelony trzy mecze podczas tournee katalońskiej ekipy po Stanach Zjednoczonych, jednak na premierową bramkę musiał poczekać do niedzieli.

Polak już w trzeciej minucie pokonał bramkarza Pumas UNAM, a potem zaliczył jeszcze dwie asysty w meczu towarzyskim, którego stawką był Puchar Gampera.

Nic dziwnego, że nowy napastnik "Dumy Katalonii" został uznany MVP spotkania.

Lewandowski i Pedri skradli show

"Lewy", który na boisku przebywał przez godzinę, fenomenalnie współpracował z Pedrim. Najpierw to Hiszpan asystował przy golu Lewandowskiego, a potem Polak dwukrotnie zrewanżował się pomocnikowi tym samym.

Występ kapitana reprezentacji Polski, którego dorobek mógł być jeszcze lepszy (m.in. trafił w słupek), wzbudził entuzjastyczne reakcje w Katalonii.

"Nowa drużyna budowana przez Xaviego i Joana Laportę budzi niesamowity entuzjazm. W niedzielę został on jeszcze bardziej rozbudzony po kapitalnym meczu pełnym niezwykłych akcji w ofensywie. Pojawienie się w drużynie gwiazd takich jak Lewandowski budzi nadzieje na świetny sezon" - ocenił wydawany w Barcelonie dziennik "Sport".

Szef działu sportowego gazety Lluis Mascaro zwrócił też uwagę na współpracę na linii Robert Lewandowski - Pedri. "Magiczne połączenie było ozdobą pierwszej połowy. Ich współpraca musiała robić wrażenie przed przerwą, gdy FC Barcelona pokazała na boisku prawdziwe show" - napisał kataloński dziennikarz.

Koncert FC Barcelony

Również madrycka gazeta "AS" doceniła dyspozycję FC Barcelony i samego Lewandowskiego. "FC Barcelona pokazała, że jest głodna zwycięstw i trofeów. W niedzielę zespół Xaviego rozbił Pumas i pokazał świetną grę. W Barcelonie mają nadzieje na świetny sezon. W pierwszych 30 minutach błyszczeli Pedri i Lewandowski. To był koncert gry" - oceniono.

"Nowi piłkarze pokazali, na co ich stać" - to już ocena dziennika "Marca". "Polski napastnik szybko zdobył bramkę. Po niecałych dwóch minutach gry okrążył bramkarza rywali, zatrzymał prawą nogę i strzelił z ostrego kąta. Chwilę później zamienił się rolami z Pedrim i posłał do niego idealną piłkę" - przypomniano.

Efektownych porównań nie szczędziło katalońskie "Mundo Deportivo". "Niebiańska muzyka: rock&roll Lewandowskiego, pyszna opera Pedriego, samba Raphinhy czy walc Dembele towarzyszyły Barcelonie w debiucie" - możemy przeczytać. Współpraca polskiego napastnika z Pedrim została natomiast nazwana "gwiezdną".

Jak widać, występ w meczu z Pumas UNAM sprawił, że Robert Lewandowski jeszcze mocniej rozbudził oczekiwania Hiszpanów przed startem La Ligi. FC Barcelona w meczu pierwszej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy podejmie u siebie Rayo Vallecano. Mecz odbędzie się 13 sierpnia, a jego początek zaplanowano na godzinę 21.

Robert Lewandowski po 12 latach opuścił niemiecką ekstraklasę. Z Bayernem Monachium, w którym występował od 2014 roku, wywalczył osiem tytułów mistrza Niemiec, a wcześniej dwukrotnie wygrywał Bundesligę w barwach Borussii Dortmund.

Łącznie Polak siedmiokrotnie był królem strzelców Bundesligi, w której zdobył 312 bramek w 384 występach. Do tego w 2020 roku triumfował z Bawarczykami w Lidze Mistrzów