Ekstraklasa: Legia wygrywa w dawnym klasyku. "Wojskowi" wiceliderem tabeli

2022-08-13, 07:00

Radość piłkarzy Legii Warszawa. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Widzew Łódź przegrał z Legią Warszawa 1:2 w drugim piątkowym meczu piłkarskiej Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu "Wojskowi", przynajmniej do soboty, przesunęli się na drugą lokatę w lidze.

Widzew i Legia spotkały się w Ekstraklasie po raz pierwszy od 9 lat. Ostatnio gdy łodzianie mierzyli się ze stołeczną ekipą było 1:0 dla "Wojskowych". Po czterech kolejkach tego sezonu faworytem ponownie była Legia, która nieco lepiej weszła w rozgrywki niż beniaminek. Warszawiacy sprostali tej roli.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem kiepskiej widoczności, którą ograniczał dym unoszący się z odpalonych przez kibiców gości rac. Nie była to jednak wielka strata, bowiem na boisku nie działo się nic ciekawego.

Impas w 30. minucie przełamał Johansson, który dał prowadzenie "Wojskowym". Szwed przymierzył z ponad 20 metrów i płaskim strzałem zmieścił piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Rivasa. Przy trafieniu asystował Muci.

Gol wyraźnie dodał skrzydeł gościom, którzy już w 42. minucie ponownie cieszyli się z bramki. Tym razem strzelcem był Kapustka, ale na brawa zasługują także Josue i Wszołek, którzy skonstruowali akcję.

Po przerwie łodzianie próbowali odrobić dwubramkową stratę, ale brakowało im argumentów. Dryblingów próbował Nunes, a strzałów z dystansu Lipski, ale ich starania nie przyniosły wymiernych korzyści. Pierwszy celny strzał gospodarze oddali dopiero w 85. minucie, co najlepiej świadczy o ich ofensywnych poczynaniach.

Iskierkę nadziei tuż przed zakończeniem 10 minut doliczonego czasu golem na 1:2 dał łodzianom Lipski, ale szybko zgasił ją sędzia, który zakończył mecz.

Dzięki trzem punktom wywiezionym z Łodzi Legia awansowała na pozycję wicelidera Ekstraklasy. Widzew jest 12.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Mattias Johansson (30), 0:2 Bartosz Kapustka (42), 1:2 Patryk Lipski (90+10)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Żyro - Karol Danielak, Juljan Shehu (46. Jordi Sanchez), Dominik Kun (89. Kristoffer Hansen), Fabio Nunes - Ernest Terpiłowski, Juliusz Letniowski (46. Patryk Lipski), Bartłomiej Pawłowski (89. Serafin Szota)

Legia: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Lindsay Rose, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Josue, Ihor Charatin (87. Bartosz Slisz), Bartosz Kapustka (71. Maciej Rosołek), Makana Baku (87. Robert Pich) - Ernest Muci (77. Rafał Augustyniak)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Piast Gliwice 3 0 0 3 0-5 0 -5
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze