ME we wspinaczce: kapitalny występ Polek. Aleksandra Mirosław ze złotem, biało-czerwone podium

2022-08-15, 16:40

Aleksandra Mirosław okazała się najlepsza we wspinaczce na czas podczas mistrzostw Europy w Monachium . Foto: PAP/Paweł Skraba

Aleksandra Mirosław została mistrzynią Europy we wspinaczce na czas. Rekordzistka świata w finale imprezy rozgrywanej w Monachium pokonała w finale Aleksandrę Kałucką. Rywalizacja była popisem Polek - brąz wywalczyła Natalia Kałucka, a czwarte miejsce zajęła Patrycja Chudziak.

Już eliminacje były popisem Biało-Czerwonych, które zajęły pięć pierwszych miejsc. Najlepsza okazała się rekordzistka świata - Aleksandra Mirosław, która zanotowała czas 6,692 s. Kolejne pozycje zajęły siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie, Anna Brożek i Patrycja Chudziak.

Potwierdziły formę z eliminacji

W rywalizacji finałowej Polki potwierdziły swoją dominację. Do najlepszej czwórki dotarły Mirosław, siostry Kałuckie oraz Chudziak. W pierwszym półfinale Mirosław nie dała szans Chudziak, natomiast w siostrzanej rywalizacji bliźniaczek Aleksandra wyprzedziła Natalię.

Pojedynek o brązowy medal padł łupem aktualnej mistrzyni świata Natalii Kałuckiej, która pokonała Patrycję Chudziak. W zawodach pozostała tylko jedna niewiadoma...

Aleksandra Mirosław znowu najlepsza

Wielki finał okazał się popisem faworyzowanej Aleksandry Mirosław. Najlepsza zawodniczka świata ostatnich lat w trakcie rywalizacji na ściance popełniła niewielki błąd i wydawało się, że straci szansę na złoto. Kapitalny finisz zapewnił jej jednak tytuł mistrzyni Europy.

"Nie zamierzam przestać kolekcjonować tytuły". Z Aleksandrą Mirosław - mistrzynią Europy - rozmawiał Rafał Bała (PR1) 2:58
+

Wspinaczka sportowa na czas okazała się zresztą polską specjalnością - w rywalizacji mężczyzn po srebro sięgnął Marcin Dzieński

Wyniki:

1. Aleksandra Mirosław (Polska)
2. Aleksandra Kałucka (Polska)
3. Natalia Kałucka (Polska)
4. Patrycja Chudziak (Polska)
5. Anna Brożek (Polska) - odpadła w ćwierćfinale

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022