ME w tenisie stołowym: polscy debliści odpadli w ćwierćfinale

2022-08-17, 18:09

Polscy debliści nie awansowali do półfinału mistrzostw Europy w tenisie stołowym w Monachium. Foto: PAP/EPA/LEONHARD SIMON

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Miłosz Redzimski w parze z Mołdawianinem Vladislavem Ursu odpadli w ćwierćfinale debla na rozgrywanych w Monachium mistrzostwach Europy w tenisie stołowym.

Kulczycki i Kubik w meczu o medalową strefę przegrali ze Szwedami Jonem Perssonem i Antonem Källbergiem 2:3 (9:11, 5:11, 11:7, 11:5, 8:11).

Redzimski i Ursu zmierzyli się z francuskimi braćmi Alexisem i Felixem Lebrun. Polak i Mołdawianin stoczyli z rywalami wyrównaną walkę, jednak tylko w trzecim secie byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie przegrywając 1:3.

Starcie Kulczyckiego i Kubika ze Szwedami było wyrównane. Dwa pierwsze sety padły łupem rywali, jednak później do głosu doszli biało-czerwoni. W decydującej partii po zaciętej walce minimalnie lepsi okazali się Jon Persson i Anton Kallberg, którzy całe spotkanie wygrali 3:2.

Na środowy wieczór zaplanowano jeszcze rywalizację mężczyzn w 1/32 finału - z reprezentantów Polski wystąpią Redzimski, Kulczycki oraz Jakub Dyjas.

Wyniki ćwierćfinałów gry podwójnej mężczyzn:
Alexis Lebrun/Felix Lebrun (Francja) - Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu (Polska, Mołdawia) 3:1 (11:7, 11:7, 7:11, 11:9)
Jon Persson/Anton Kallberg (Szwecja) - Samuel Kulczycki/Maciej Kubik (Polska) 3:2 (11:9, 11:5, 7:11, 5:11, 11:8)

Mówi szkoleniowiec męskiej reprezentacji Polski Tomasz Krzeszewski (PR1) 0:29
+

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022