La Liga: Real Madryt traci punkty i prowadzenie w tabeli. Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego

2022-10-02, 22:55

Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Osasuną. Foto: PAP/EPA/Rodrigo Jimenez

Real Madryt zremisował 1:1 z Osasuną w niedzielnym meczu hiszpańskiej ekstraklasy. Tym samym "Królewscy" stracili prowadzenie w tabeli La Ligi na rzecz Barcelony.

"Królewscy" znaleźli się pod presją po tym, jak w sobotę FC Barcelona pokonała 1:0 Real Mallorca. Jedynego gola w tamtym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski.

Do składu Realu na mecz z Osasuną wrócił nieobecny ostatnio Karim Benzema, natomiast trener Carlo Ancelotti nie mógł skorzystać z usług Thibauta Courtoisa, który uskarżał się na rwę kulszową.

Gospodarze od pierwszych minut narzucili rywalom swoje warunki. Real dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie był w stanie stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Niespodziewanie w 34. minucie znakomitą okazję mieli goście, ale Abde nie trafił po szybkim kontrataku. "Królewscy" odpowiedzieli znakomitą akcją Viniciusa, której jednak nie zdołał wykończyć Karim Benzema.

Gola mistrzom Hiszpanii przyniosła jednak nie fantastyczna akcja, a spora doza szczęścia, bowiem w 43. minucie do siatki trafiło dośrodkowanie Viniciusa z 25. metra.

Po przerwie Osasuna jednak błyskawicznie wyrównała - w 51. minucie Kike Garcia popisał się fantastyczną główką, którą przelobował zastępującego Courtoisa Andrija Łunina. 10 minut później znakomitą okazję zmarnował Rodrygo, który stanął oko w oko z bramkarzem po podaniu Benzemy.

W 78. minucie Unai Garcia sfaulował w swoim polu karnym Karima Benzemę, za co został ukarany czerwoną kartką. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Ostatecznie "Królewscy" nie zdołali strzelić drugiego gola, a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Real stracił prowadzenie w tabeli La Liga na rzecz Barcelony. Oba zespoły mają po 19 punktów, ale "Duma Katalonii" legitymuje się lepszym bilansem bramkowym.